Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

11 december 2019 - 16:30

Vianočné trhy v Dolnom Kubíne sú otvorené, počas dvoch dní predstavia zvyky a tradície Dolnej Oravy

Foto: Vianočné trhy v Dolnom Kubíne sú otvorené, počas dvoch dní predstavia zvyky a tradície Dolnej Oravy
Foto: Mesto Dolný Kubín

Bohatý program zameraný na prezentáciu vianočných zvykov a tradícií Dolnej Oravy sľubuje program vianočných trhov, ktoré v meste Dolný Kubín začali v stredu 11. decembra a potrvajú do štvrtku 12. decembra. Pravú predvianočnú atmosféru navodí 26 stánkov s vianočným tovarom a občerstvením.

„Remeselníci a predajcovia aj tento rok ponúknu ručne vyrábané vianočné ozdoby, ozdoby z dreva, drôtu, prútia, slamy, šúpolia, ale aj voňavé prísady na vianočný stôl v podobe chutných medovníkov či vianočných oblátok. Nebudú tiež chýbať rôznorodé inšpirácie na vianočné darčeky v podobe textilných, hlinených, keramických či drevených výrobkov,“ predstavila Zdenka Prílepková, manažérka kultúry Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Program, ktorý pripravil organizátor trhov dolnokubínske Mestské kultúrne stredisko, sa začne každý deň o 15.00 hodine popoludní predstaveniami detí a učiteľov dolnokubínskych základných a základných umeleckých škôl. Hosťami trhov sú súbor Čečina z Veličnej, cimbalovka Tomáša Uličného, folklórne súbory ORAVA a Rosička rosa či ľudová hudba Ondreja Chovana. Nielen rodiny s deťmi poteší tento rok živý Betlehem, ktorý sprítomní udalosti narodenia Ježiša Krista. Už tradičnou súčasťou trhov je aj primátorský punč, ktorý sa tento rok uskutoční dňa 11. decembra o 17.00 hodine.
Zdroj: Mesto Dolný Kubín


Dopravný servis
Košická
Práca na ceste
17:30
Na Horevaží
Kolóna
17:12
Oškerda
Kolóna
17:10
Koňhora
Prekážka na ceste
17:07
Cesta I/64
Uzavretá cesta
16:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia