Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

05 február 2015 - 13:08

Vlaky spoločnosti RegioJet na trase Bratislava - Žilina - Košice zdraželi

Foto: Vlaky spoločnosti RegioJet na trase Bratislava - Žilina - Košice zdraželi
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Od začiatku februára zdvihla spoločnosť RegioJet na trase Bratislava - Žilina - Košice počas vybraných dní svoje tarify. Cenová vojna, ktorú svojim príchodom RegioJet rozpútal, tak končí. Začal ju práve súkromník, ktorý núkal cestujúcim lístok z jedného konca Slovenska na druhý za deväť eur. Takáto stratégia však nebola trvalo udržateľná a spľasnutie bubliny očakávali ako odborníci, tak aj cestujúci.

Cena deväť eur ostane vo vybraných, menej vyťažených dňoch

Cenu, za ktorú vstupoval na danú trať, ponechá súkromný dopravca len v menej vyťažených spojoch. Pôjde teda o skoré ranné hodiny prípadne začiatky týždňa. Naopak vo štvrtok, piatok či v nedeľu počas veľkých presunov platí už nová cena 13,30 eur. “Na začiatku februára sme upravovali cenové pásma. Sumu deväť eur za cestovný lístok sme zachovali pri vybraných spojoch,” upresnila pre denník PRAVDA hovorkyňa RegioJetu Radka Šťávová.

Navyše cenu deväť eur získa cestujúci len pri nákupe cez internet. Štátny prepravca jazdí z Bratislavy do Košíc za cenu 12,90 eur, vyťaženosť svojich vlakov InterCity má po zavedení bezplatnej dopravy 75 percent. Súkromný dopravca RegioJet ich má obsadené na 72 percent, pričom obidvaja tvrdia, že s podobnými číslami nepočítali.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:29
Hričovská
Jama na ceste
23:13
Košická
Policajná hliadka
22:14
Strečno
Jama na ceste
21:29
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia