Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V žilinskej nemocnici vyskočil z okna 72-ročný pacient

05 február 2015 - 09:03

Osobu z Martina odmietli ošetriť na urgentnom príjme v Žiline

Foto: Osobu z Martina odmietli ošetriť na urgentnom príjme v Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Náš čitateľ Peter sa nám ozval s príhodou, ktorú zažil v žilinskej nemocnici. Uviedol, že býva v Martine, ale pracuje v Žiline. Počas práce mu prišlo zle, vraj na prvý pohľad to bol pár minút infarktový stav. Keď sa to mierne upokojilo, poprosil kolegyňu, aby ho odviezla do nemocnice.

Prvá cesta bola na urgentný príjem
Na urgentnom príjme uviedol, aké má príznaky, podal kartičku poistenca a čakal na vybavenie. Po niekoľkých minútach však zostal prekvapený odpoveďou, ktorú dostal. Nebude ošetrený, pretože je z Martina. Na otázku prečo ho neošetria dostal jednoduchú odpoveď. “Ste z Martina, tak choďte na urgentný príjem tam.” Peter zostal zaskočený a tak sa vrátil naspäť do práce, kde si musel poradiť sám.

Ak by v tomto prípade zavolal záchranku, dopadlo by to možno ešte horšie. Sú totiž známe prípady zo Žiliny, kedy lekári pacientov obviňovali zo zneužívania záchrannej služby. Tú si privolávajú najmä starší ľudia, ak cítia zdravotné ťažkosti a nedokážu prísť sami. Často si tak musia vypočuť narážky a urážanie lekárov, čo je od profesionálov prekvapujúce a nečakané. Jednu takúto situáciu zažil aj člen nášho tímu.

Na Facebooku nedávno dokonca vznikla fanstránka, ktorá zverejňuje anonymné zážitky a príhody zo žilinskej nemocnice. Na stránke sa dá nájsť množstvo príhod, po ktorých vám bude behať mráz po chrbte. Objavujú sa však aj pozitívne ohlasy, nie je ich ale tak veľa, ako tých negatívnych. Je situácia v našej nemocnici naozaj taká zlá? Podeľte sa s nami o názor v komentároch na Facebooku.

Odkaz na stránku o príhodách a zážitkoch zo Žilinskej nemocnice:
https://www.facebook.com/zazitkyzozilinskejnemocnice


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
23:37
Košická
Policajná hliadka
22:57
Oškerda
Policajná hliadka
22:14
Krasňany
Zver pri ceste
21:59
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.