Dnes najčítanejšie
Vláda od stredy opäť uvoľní opatrenia, osem krajín bude možné navštíviť na 2 dni

02 december 2019 - 13:11

AKTUÁLNE: Poslanci schválili zmenu tarify pre študentov v Žiline bezplatnej na zľavnenú

Foto: AKTUÁLNE: Poslanci schválili zmenu tarify pre študentov v Žiline bezplatnej na zľavnenú
Foto: ilustračné

Na dnešnom zasadnutí schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline zmenu tarify pre študentov vo vekovej skupine od 16 do 25 rokov, ktorí budú od januára v Žiline využívať mestskú hromadnú dopravu v zľavnenom režime.

Od septembra 2017 cestovali študenti vo veku od 15 do 25 rokov bezplatne, čo spôsobilo výpadok v príjmoch vo výške niekoľko stotisíc eur. Týkalo sa to tých, ktorí mali v Žiline trvalý pobyt a mesto voči nim neevidovalo žiadne dlhy.

Pozmeňovacím návrhom zmenili poslanci aj rozdelenie vekových skupín cestujúcich. V kategórii študentov, ktorých sa zmena tarify týka, sa posúva vek z dovŕšenia 15. roku života o jeden rok na 16. rok života.

Peniaze, ktoré sa podarí vyzbierať zmenou tarify, budú vynaložené na skvalitnenie mestskej hromadnej dopravy a zintenzívnenie spojov. Bezplatnú dopravu pre časť obyvateľov postupne zavádzalo predošlé vedenie, jej realizácia ale nenaplnila všetky očakávania:

„Bezplatná MHD nezabezpečila nárast rezidentov a nárast daní. Stúpol aj počet registrovaných áut, takže očakávania sa nenaplnili. Chceme skvalitniť služby MHD a toto opatrenie bude smerovať k podpore nášho cieľa,“ doplnil pred hlasovaním jeden z predkladateľov a viceprimátor Vladimír Randa. 

V Žiline budú naďalej bezplatne jazdiť žiaci a seniori. Za návrh hlasovalo 19 prítomných poslancov, 6 bolo proti a 4 sa zdržali hlasovania. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


303 zdieľaní

Dopravný servis
Priemyselná
Jama na ceste
20:41
Cesta I/64
Policajná hliadka
18:00
Strečno
Zver pri ceste
17:39
Obchodná
Iné nebezpečenstvo
16:38
Hričovská
Prekážka na ceste
15:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.