Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

28 november 2019 - 13:22

Začiatkom budúceho týždňa čaká poslancov dvojdňové zasadnutie zastupiteľstva, program má 60 bodov

Foto: Začiatkom budúceho týždňa čaká poslancov dvojdňové zasadnutie zastupiteľstva, program má 60 bodov
Foto: ilustračné

V poradí 10. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline sa uskutoční počas dní 2. a 3. decembra 2019 od 8.30 hod. na Radnici mesta Žilina. Okrem toho, že pôjde o historicky prvé viacdňové zasadnutie, má program aj rekordný počet bodov - až 60. 

 Poslanci budú schvaľovať tradične rozpočtové zmeny v aktuálnom roku, návrh programového rozpočtu na najbližšie roky, úpravu všeobecne záväzných nariadení o daniach z nehnuteľností či ubytovanie. 

Zastupiteľstvo bude rokovať aj o návrhu na rozšírenie systému zdieľania verejných bicyklov BIKEKIA, obmedzení vizuálneho smogu, zmene tarify študentov z bezplatnej na zľavnenú alebo zmene spôsobu prideľovania nájomných bytov pre sociálne účely.   

Súčasťou bodov programu sú aj požiadavky na riešenie situácie križovatky pri Fackárni, zmenu rokovacieho poriadku tak, aby za jeden deň rokovali poslanci maximálne osem hodín alebo návrh na poverenie sobášením všetkých poslancov s výnimkou tých, ktorí si uplatnia výhradu vo svedomí.

Dôvodom posledne menovaného opatrenia je vysoké zaťaženie súčasných 11 sobášiacich poslancov. Celý program nájdete nižšie


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
20:12
Rudinka
Prekážka na ceste
20:09
Rudinka
Jama na ceste
19:43
Strečno
Policajná hliadka
18:44
Mostná
Práca na ceste
18:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia