Dnes najčítanejšie
Pri zastávke na Bulvári vyrástol stánok, žilinský stavebný úrad neeviduje žiadosť o výstavbu

03 december 2019 - 13:45

FOTO: Popri Ľavobrežnej ulici vzniká nová cyklotrasa, dokončená má byť na jar budúceho roku

Na ľavom brehu rieky Váh prebiehajú práce na výstavbe novej cyklotrasy. Projekt realizuje Žilinská župa, ktorej zámerom je vytvoriť cyklistický okruh medzi Vodným dielom a Budatínom. Nový úsek cyklotrasy bude dlhý 3,8 kilometra. Župa na jeho výstavbu získala stavebné povolenie od mesta Žilina ešte minulý rok.

Trasa novej „ľavobrežnej“ cyklotrasy vedie od cestného mosta ponad Váh v Žiline a napája sa na asfaltovú komunikáciu v areáli Vodného diela. Výstavba v celkovej investícii viac ako 400-tisíc eur je financovaná z fondov Európskej únie. Nová cyklotrasa bude súčasťou Vážskej cyklomagistrály.

Trasa je nenáročná, ide prevažne o rovný povrch, ktorý sa tiahne tesne popri vodnom toku. V jednom mieste je križovaná vyústením veľkého kanalizačného vývodu. Ako nám potvrdila hovorkyňa ŽSK Martina Remencová, je to výustný objekt spoločnosti SEVAK.

Galéria: 13 fotiek

V súvislosti s týmto vyústením nás oslovili čitatelia, ktorí oblasť poznajú. Upozornili na možné komplikácie po dokončení a spustení cyklotrasy. Z kanalizácie údajne po dažďoch vyteká silný prúd vody, cez ktorý sa dá prejsť len ťažko. Z potrubia sú navyše vyplavované rôzne odpadky. 

„Ide o odľahčovaciu stoku dažďovej kanalizácie. Projektová dokumentácia s tým počíta. Cyklotrasa bude v tomto mieste prerušená a riešená obchádzkou tohto objektu, v prípade že nebude možné, resp. bezpečné týmto miestom v čase prívalových dažďov prejsť. Toto miesto je zabezpečené aj trvalým dopravným značením,“ spresnila Remencová.

Obchádzka výustného objektu SEVAK-u má byť v rámci výstavby cyklochodníka riešená dvomi schodiskovými ramenami s plochou pre vedenie bicyklov. Predpokladané dokončenie výstavby je na jar 2020.

Novú cyklotrasu plánuje aj Mesto Žilina


216 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
11:13
Lavobrezná
Prekážka na ceste
10:56
Strečno
Prekážka na ceste
10:55
Strečno
Kolóna
08:59
Strečno
Kolóna
08:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia