Dnes najčítanejšie
V sobotu pribudlo na Slovensku 15 pozitívnych prípadov COVID-19, najviac v Žiline a Čadci

27 november 2019 - 12:25

Žilinský bežec Ondrej Málek získal na MS Slovenska dorasteneckú zlatú medailu v cezpoľnom behu

Foto: Žilinský bežec Ondrej Málek získal na MS Slovenska dorasteneckú zlatú medailu v cezpoľnom behu
Foto: Slávia Žilinská univerzita

V sobotu 23. novembra 2019 sa v Betliari konali Majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Pretekár Slávie Žilinská univerzita Ondrej Málek nedal svojim súperom šancu a na 4 kilometrovej trati suverénne zvíťazil s časom 13 minút 36 sekúnd.

Po dvoch bronzových medailách z majstrovstiev Slovenska v hale a na dráhe tak pridal do svojej zbierky zlato. Ako doplnil, trať bola mimoriadne náročná a preto je toto víťazstvo v dorasteckej kategórii veľmi cenné.

Aktuálne má žilinský pretekár za sebou úspešnú sezónu 2019 a môže sa spokojne začať pripravovať na novú sezónu, ktorá sa začne halovými šampionátmi. Prvé podujatia čakajú zverenca Viktora Trnku už vo februári.

Na podujatí sa zúčastnili aj pretekári Atletickej akadémie Žilina, v kategórii najmladšie žiačky získala Nina Čanecká výkonom 1 minúta 39 sekúnd druhé miesto. Okrem toho mali na podujatí zastúpenie aj ŠK Juventa Žilina a Atletický oddiel Žilina. 

Strieborné medaily vybojovala v konkurencii 24 klubov aj štafeta AKAZA Atletickej akadémie Žiliny v zložení Šimon Molko, Dominika Švaňová, Matúš Molko, Larka Piková

Ondrej Málek s víťazným časom. Zdroj: Slávia Žilinská univerzita35 zdieľaní

Dopravný servis
Košická
Policajná hliadka
12:43
Vysokoškolákov
Práca na ceste
12:40
Strečno
Jama na ceste
12:40
Nemocničná
Dopravná nehoda
12:39
Rajecké Teplice
Práca na ceste
12:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia