Dnes najčítanejšie
VIDEO: Nový úsek diaľnice D1 spolu s privádzačom bude sprejazdnený v piatok 29. januára

21 november 2019 - 15:40

Na dnešnom taktickom cvičení hasiči riešili simulovaný požiar 10. poschodia v Dome techniky v Žiline

Foto: Na dnešnom taktickom cvičení hasiči riešili simulovaný požiar 10. poschodia v Dome techniky v Žiline
Galéria: 8 fotiek
Foto: Krajské riaditeľstvo HaZZ

Dnes21. novembra 2019 sa v doobedňajších hodinách uskutočnilo v Dome techniky v Žiline krajské taktické cvičenie. Taktické cvičenie bolo zamerané na požiar výškovej budovy, pričom požiar mal vzniknúť na 10. poschodí a okrem uhasenia požiaru bolo nutné aj evakuovať všetky osoby z budovy a zraneným osobám poskytnúť prvú pomoc.

Pri simulácií sa vychádzalo zo scenáru, v ktorom tri osoby unikli pred požiarom na strechu budovy, dve osoby ostali uväznené v jednej z izieb z dôvodu hustého zadymenia a neznámy počet osôb sa mal nachádzať v priestoroch nižších podlaží.

Hasiči zasahovali z vonkajšej strany budovy pomocou výškovej techniky, ale aj vo vnútri budovy po schodisku. Na cvičení sa zúčastnili hasiči z hasičskej stanice v Žiline, Martine, Kysuckom Novom Meste a Čadci, dobrovoľní hasiči z Trnového a Brodna a 24 figurantov. 

Takéto taktické cvičenia sa vykonávajú s cieľom prehlbovať schopnosti veliteľov pri riadení síl a nasadzovaní hasičskej techniky a vecných prostriedkov pri zásahu a precvičovať pripravenosť a akcieschopnosť hasičských jednotiek, ako aj súčinnosť hasičov s ostatnými zasahujúcimi zložkami.

91 reakcií
Zdroj: Krajské riaditeľstvo HaZZ


Dopravný servis
Košická
Dopravná nehoda
19:38
Cesta I/64
Kolóna
19:25
Strečno
Prekážka na ceste
19:09
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:55
Oškerda
Policajná hliadka
18:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia