Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 290 prípadov koronavírusu, najviac nakazených v Žilinskom kraji je na Orave

20 november 2019 - 13:32

Súd poslal 31-ročného Jána, ktorý v Žiline obťažoval Kórejku a hajloval, na štyri mesiace do väzenia

Foto: Súd poslal 31-ročného Jána, ktorý v Žiline obťažoval Kórejku a hajloval, na štyri mesiace do väzenia
Foto: KR PZ Žilina

Vo štvrtok 17. októbra 2019 došlo na ulici Daxnerova v Žiline k incidentu, pri ktorom 31-ročný Ján C. pristúpil k žene kórejskej národnosti a začal ju urážať lámanou angličtinou v kombinácii so slovenčinou. Muž mal smerom k žene komunikovať aj vety “This is white, sieg heil!”, “Yellow is…bitch” či “Toto je náš štát, čisté biele a slovenské chápeš?”. 

Polícia muža obvinila za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Zároveň informovala, že pri vyšetrovaní bude zohľadnené aj to, že menovaný už bol za obdobný trestný čin v minulosti právoplatne odsúdený.

V pondelok 18. novembra 2019 rozhodoval v dopoludňajších hodinách Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici o jeho treste, sudca schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel obvinený s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Obvinený dostal za svoj čin nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace. Rozsudok je právoplatný, nakoľko súčasťou dohody bol aj záväzok odsúdeného, že sa voči nemu neodvolá. Žilinčan si svoj trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.
229 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:07
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rudinka
Zver pri ceste
01:38
Na Horevaží
Dopravná nehoda
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia