Dnes najčítanejšie
VIDEO: Národná diaľničná spoločnosť zverejnila aktuálne zábery z výstavby privádzača D1

20 november 2019 - 13:32

Súd poslal 31-ročného Jána, ktorý v Žiline obťažoval Kórejku a hajloval, na štyri mesiace do väzenia

Foto: Súd poslal 31-ročného Jána, ktorý v Žiline obťažoval Kórejku a hajloval, na štyri mesiace do väzenia
Foto: KR PZ Žilina

Vo štvrtok 17. októbra 2019 došlo na ulici Daxnerova v Žiline k incidentu, pri ktorom 31-ročný Ján C. pristúpil k žene kórejskej národnosti a začal ju urážať lámanou angličtinou v kombinácii so slovenčinou. Muž mal smerom k žene komunikovať aj vety “This is white, sieg heil!”, “Yellow is…bitch” či “Toto je náš štát, čisté biele a slovenské chápeš?”. 

Polícia muža obvinila za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Zároveň informovala, že pri vyšetrovaní bude zohľadnené aj to, že menovaný už bol za obdobný trestný čin v minulosti právoplatne odsúdený.

V pondelok 18. novembra 2019 rozhodoval v dopoludňajších hodinách Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici o jeho treste, sudca schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel obvinený s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Obvinený dostal za svoj čin nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace. Rozsudok je právoplatný, nakoľko súčasťou dohody bol aj záväzok odsúdeného, že sa voči nemu neodvolá. Žilinčan si svoj trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

229 zdieľaní

Dopravný servis
Košická
Policajná hliadka
18:15
Vysokoškolákov
Kolóna
18:12
Gbeľany
Policajná hliadka
17:54
Nábrežná
Práca na ceste
17:26
Oškerda
Kolóna
17:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina