Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

16 november 2019 - 12:56

Národná diaľničná spoločnosť označila informácie o nákupe mreží za 235-tisíc eur za lož

Foto: Národná diaľničná spoločnosť označila informácie o nákupe mreží za 235-tisíc eur za lož
Foto: Ján Marosz

V piatok 8. novembra 2019 sme informovali o zverejnenej správe poslanca NR SR Jána Marosza na sociálnej sieti Facebook, v ktorej upozorňoval na nákup kovových mreží na šiestich vstupoch tunela Višňové. Cena za dodávku a montáž týchto mreží má podľa jeho slov a prepočtov predstavovať sumu až 235 799 eur.

Poslanci z hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, za ktoré je Marosz poslancom, zvolali na piatok 15. novembra tlačovú besedu k problematike nákupu mreží. Tu poukázali zákazku dodania kovových zábran, ktorých cena má mať násobne nižšiu hodnotu. 

„V rámci našej poslaneckej práce sme prišli na to, že Národná diaľničná spoločnosť si v dvoch objednávkach objednala osadenie kovových mreží. Za 6 kusov týchto mreží zaplatili 235 000 eur. Pripomínam ale opäť slová pána ministra, že tieto zabezpečovacie práce sú v tej faktúre za 25 miliónov eur a zabezpečiť tunel bolo povinné odchádzajúce konzorcium Salini Impregilo a Dúha,“ uviedol na tlačovej konferencii Marosz.

Na zverejnené informácie zareagovala aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS), ktorá sa voči tvrdeniam ohradila. Tvrdenia poslancov označuje za vedomé a úmyselné klamstvo a preto podáva trestné oznámenie:

„Dovolíme sa ostro vyhradiť voči lživým tvrdeniam poslancov OĽANO. Považujeme za neúctivé a úbohé, že poslanci OĽANO zneužívajú štátny smútok a tragickú dopravnú nehodu na predvolebnú kampaň. Pána poslanca Jána Marosza ako príslušníka rímskokatolíckej cirkvi a učiteľa kresťanskej etiky vyzývame, aby prestal vedome a úmyselne klamať. Naša spoločnosť NIKDY neobstarala zábrany na vstup do tunela Višňové za 235-tisíc eur,“ uvádza NDS vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

Informácie o objednávkach na celkovú sumu 235.799 eur, ktoré sa nachádzajú na stránke Národnej diaľničnej spoločnosti, sme zverejnili v našom prvom článku. Z troch faktúr, ktoré sa postupne týkajú vypracovania projektu a jeho realizácie vrátane doplnenia objednávky vychádza celkový náklad práve vo výške približne 235-tisíc eur.

V čom má klamať poslanec Marosz, na ktorého NDS podáva trestné oznámenie, zatiaľ spoločnosť nespresnila. Zároveň boli zverejnené aj dve objednávky na realizáciu zábran, prvá pôvodná za viac ako 141-tisíc eur a k nej doplňujúca za viac ako 69-tisíc eur. Tieto sumy sú v súlade so zápisom v registri objednávok, ktorý vedie NDS. 

36 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
05:42
Strečno
Práca na ceste
02:29
Strečno
Zver pri ceste
01:53
Strečno
Kolóna
23:00
Strečno
Kolóna
22:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia