Dnes najčítanejšie
Hnutie OĽANO ukázalo nominantov na prednostov okresných úradov, žilinský by mal viesť Kamil Ruman

15 november 2019 - 16:43

Legendárny jazzman Laco Déczi s kapelou Celula New York vystúpi v žilinskom Smer Klube 77

O Lacovi Deczim asi nie je potrebné veľa písať, je to česko-slovenský trubkár, kapelník a skladateľ v oblasti džezu, inovátor hudobného nástroja, ale aj príležitostný herec a amatérsky maliar. Proste Laco je zjav, legenda nenapodobiteľná osobnosť a veľmi nás teší, že v rámci svojho európskeho turné navštivi v stredu 20. novembra aj žilinský Smer Klub 77.

Trubkár, skladateľ, kapelník a amatérsky maliar Laco Déczi sa narodil v roku 1938 v Bernolákove. V roku 1962 odišiel z Bratislavy do Prahy kde pôsobil až do svojej emigrácie v roku 1985. Po niekoľkých mesiacoch strávených v Západnom Nemecku nakoniec definitívne zakotvil v Spojených štátoch kde žije doposiaľ.

Záujem o trúbku prejavil už na základnej škole vďaka vzoru svojho strýka – muzikanta. Na strednej škole prešiel niekoľkými hudobnými súbormi a v čase základnej vojenskej služby vystupoval v Prahe ako hosť Štúdia 5 a neskôr i ako hosť Jazzového štúdia. Po vojne v roku 1962 sa rozhodol v Prahe zostať a začal pôsobiť v Sextete divadla Rokoko a následne v súbore Jazz Outsiders. Nasleduje angažmá v súbore S+HQ Karla Velebného a Reduta kvartet, kde sa stal frontmanom.

V roku 1967 založil formáciu Jazz Celulla, kde postupne hral s muzikantmi Lacom Troppom, Svatoplukom Košvanecom, Josefom Vejvodom, Karlom Růžičkom alebo Petrom Králom. V tomto období bol vybraný do vtedajšieho reprezentatívneho Czechoslovak All Star Band. V 70. rokoch sa stal členom Jazzového orchestra Československého rozhlasu (JOCR) a Tanečného orchestra Československého rozhlasu (TOCR).

Nahral niekoľko sólových albumov, jedným z najznámejších je “Sentimental Trumpet” v sprievode sláčikového orchestra. Ako sólista bol členom orchestra pri nahrávaní platne “Jazz Goes To Beat” Václava Zahradníka, alebo Jazz ze studia A. V tomto čase sa tiež naplno venoval skladaniu mnohých orchestrálnych skladieb.

V období pred emigráciou nahral duetá s gitaristom Zdeňkom Dvořákom a zložil veľké množstvo hudby k filmom, medzi najznámejšie patrí Kalamita režisérky Věry Chytilovej z roku 1981.

Od roku 1986 žije v Spojených štátoch amerických, kde je frontmanom kapely Celula New York. V Amerike vystupoval s mnohými skvelými jazzovými muzikantmi, ako sú Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelne koncertuje so svojou kapelou Celula New York v oblasti štátov New York a Connecticut. 

Vstupenky:
http://www.smer77.sk/rezervacia-vstupeniek/ 

Web klubu: 
http://www.smer77.sk/ 

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/2458848477690363/


Miesto: Smer Klub 77
Dátum: 20.11.2019 - 20:00
24 zdieľaní
Zdroj: PR Smer Klub 77

Dopravný servis
Strečno
Dopravná nehoda
19:44
Strečno
Kolóna
19:40
Strečno
Policajná hliadka
19:28
Strečno
Kolóna
18:52
Strečno
Kolóna
18:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia