Dnes najčítanejšie
VIDEO: Po Žiline a okolí sa pohybujú dvaja neznámi muži, ktorí si obzerajú a poškodzujú autá
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

12 november 2019 - 11:00

AKTUÁLNE: Pri predajni Tesco na Hájiku osádzajú zákazové značky, dlhodobé parkovanie už nebude možné

Na parkovisku pri predajni Tesco na žilinskom sídlisku Hájik už obyvatelia svoje autá dlhodobo nezaparkujú. Od dnešného dňa pribudli nové zákazové značky, ktoré umožňujú vjazd a zotrvanie len zákazníkom počas nákupu. Parkovacie miesta v súčasnosti využívajú aj tí obyvatelia, ktorí majú problém s nájdením voľného státia pri svojom bytovom dome.

Odkedy na sídliskách zaviedlo vedenie mesta Žilina zákaz parkovania vozidiel s dĺžkou nad 5 metrov, sa najmä dodávky presunuli k obchodným centrám a predajniam. Podobne je tomu aj pri predajni Tesco na Hájiku, kde je počas víkendov obsadených väčšina miest práve dodávkovými vozidlami a dlhodobo odstavenými osobnými autami obyvateľov.

Nakupujúci sú často nútení stáť mimo určených miest, blokovať chodcov či obsadzovať miesta vyhradené pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Neraz sa takýmto vodičom ušla aj pokuta od mestskej polície. 

Zákazníci nakupujúci v Tescu sa na nedostatok voľných parkovacích miest sťažovali dlhodobejšie. V dôsledku maximálneho vyťaženia parkoviska boli niektorí nútení hľadať miesto pri neďalekých bytovkách, alebo ísť do inej predajne v rámci mesta.

Pozemok, na ktorom stojí parkovisko, patrí súkromnej spoločnosti. Počnúc dnešným dňom bude vjazd a zotrvanie s vozidlom na tomto mieste obmedzené. Zákazníci budú mať k dispozícii voľné miesta v čase od 06:00 do 22:00 hod., mimo uvedeného času bude vjazd zakázaný s výnimkou zamestnancov a zásobovania. 

K podobnému riešeniu nedávno pristúpila aj predajňa BILLA na sídlisku Hliny, či predajňa OBI na Vlčincoch. Žilinský mestský poslanec Ľuboš Plešinger, ktorý dlhodobo rieši situáciu parkovania na Hájiku, nedávno upozornil na pripravovanú výstavbu nového parkoviska. To by mohlo vyrásť už čoskoro na severnom okraji sídliska.

184 reakcií


Dopravný servis
Terchová
Jama na ceste
22:07
Fatranská
Jama na ceste
21:58
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:12
Solinky, Centrálna
Práca na ceste
19:07
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
17:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia