Dnes najčítanejšie
Vyšetrovanie prípadu vraždy v Žiline ukončil vyšetrovateľ návrhom na obžalobu 16-ročného dievčaťa

04 november 2019 - 12:49

Dnes začína diagnostika stavu železničného podchodu na Hviezdoslavovej, chodcov čaká obmedzenie

Mesto Žilina dnes informovalo o tom, že počnúc dnešným dňom začína diagnostika železničného podchodu na Hviezdoslavovej ulici, ktorej cieľom je zmapovať technický stav. Počas diagnostiky budú chodci obmedzení, najobmedzujúcejšie práce budú prebiehať mimo frekventovaných časových úsekov.

„Do 15. novembra 2019 sa bude uskutočňovať diagnostika železničného podchodu na Hviezdoslavovej ulici v Žiline. Jej cieľom je identifikovať aktuálny technický stav podchodu a analyzovať možné riziká. Počas prác budú zóny, ktoré sa budú diagnostikovať, ohradené a oddelené, aby nedošlo k zraneniu chodcov. Odvrty na vozovke a merania georadarom budú realizované v čase minimálnej dopravy, cez víkendy a v noci,“ informoval hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

Mesto sa zároveň ospravedlňuje za znížený komfort počas trvania diagnostických prác v podchode. Minulý rok pomohli dobrovoľníci podchodu najmä vizuálne, podarilo sa im natrieť zábradlia a vyčistiť stenu od grafitov.  Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

153 zdieľaní
Zdroj: Mesto Žilina

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
09:00
Strečno
Jama na ceste
08:57
Košická
Stacionárny radar
08:57
Strečno
Policajná hliadka
08:56
Strečno
Kolóna
08:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina