Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

30 október 2019 - 16:28

Na Vodnom diele sa plavil unikát: Dvaapolmetrový model vyloďovacieho člnu, ktorý odvezie aj človeka

Foto: Na Vodnom diele sa plavil unikát: Dvaapolmetrový model vyloďovacieho člnu, ktorý odvezie aj človeka
Galéria: 31 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Ponorkový klub Žilina pozná množstvo Žilinčanov najmä vďaka predstaveniam modelov, ktoré mohli zažiť počas minulých rokov na Vodnom diele Žilina. Postupne predstavili aj v spolupráci s Tankovým klubom Žilina, Leteckým klubom Žilina a mnohými ďalšími modely v rôznych bitkách - námornej Bitke o Atlantik, leteckej bitke o Britániu a tankovej Bitke o mesto Bastogne. 

„Po siedmich rokoch sme sa rozhodli, že nastal čas na zásadnú zmenu. Tá prišla v podobe spoločného účinkovania tankového, leteckého a ponorkového klubu v jednom predstavení - Vylodenie v Normandii. Tu môžeme verejnosti ukázať ďalšiu časť dejín v našom podaní, viac ako 30 modelov dokáže vtiahnuť divákov do reality Dňa D v roku 1944. Ako je to pri našich predstaveniach zvykom, pripravené je doprovodné slovo, pyrotechnické efekty a hudba,“ spresnil Vladimír Randa, predseda Ponorkového klubu Žilina. 

Práve pre prípravu predstavenia, ktoré pripomenie vylodenie v Normandii, začali spoločne ponorkový a tankový klub pracovať na modeloch vyloďovacích člnov. Ten prvý už stihli skúšať na Vodnom diele Žilina, má dĺžku 2.5 metra a váži 80 kilogramov. Čln dokáže odviezť dva tanky v mierke 1 ku 6.

„Jeho úctyhodné rozmery ho radia medzi najväčšie vo svojej kategórii na Európskom kontinente. Dokáže odviesť naraz až dva metrové modely tankov o váhe 140 kilogramov alebo 2 dospelé osoby. Či bude premiéra predstavenia v Žiline alebo inom meste, bude závisieť od podmienok,“ uzavrel Randa. Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:45
Strečno
Jama na ceste
22:44
Oškerda
Prekážka na ceste
22:28
Hričovská
Jama na ceste
22:27
Kragujevská
Iné nebezpečenstvo
22:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia