Dnes najčítanejšie
FOTO: Začali sa práce na budovaní novej cyklotrasy, ktorá povedie zo Žiliny do Terchovej

20 október 2019 - 23:31

Žilinčanka si priniesla z dovolenky zakázané suveníry, colníci ich zaistili pri letiskovej kontrole

Foto: Žilinčanka si priniesla z dovolenky zakázané suveníry, colníci ich zaistili pri letiskovej kontrole
Foto: Finančná správa

Počas uplynulého leta odlietali slovenskí dovolenkári charterovými letmi už aj z piešťanského letiska. V čase od 26. mája do 22. septembra zabezpečovali letecké spoločnosti prepravu do tureckej Antalye a egyptského letoviska Hurghada. Príslušníci finančnej správy preto kontrolovali batožinu cestujúcim aj na letisku v Piešťanoch. A to nielen prostredníctvom skenerov ale aj fyzicky.

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava vykonali na letisku Piešťany colný dohľad pri 4 975 príletoch a 5 005 odletoch dovolenkárov, pričom u 466 z nich vykonali aj fyzickú kontrolu batožín - teda mimo kontroly cez skenovacie zariadenie. V jednom prípade bol pri kontrole odhalený nezákonný dovoz koralov.

„Počas fyzickej kontroly jednej z batožín príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava zaistili po prílete z egyptskej Hurghady dovolenkárke z okresu Žilina dva koraly patriace do radu Scleractinia spp., ktoré spadajú pod Dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín -  CITES. Na zaistené koraly nepredložila povolenie na dovoz. Takéto suveníry sú veľkým lákadlom turistov, dokonca sa v dovolenkových destináciách na trhoch aj predávajú, ale ich dovoz je zakázaný,“ informuje Finančná správa.

Príslušníci finančnej správy boli k dispozícii pre cestujúcich už pri odlete, kde ponúkali možnosť informovať sa aj o dovoze tovaru z týchto krajín, povolených limitoch dovozu tovaru neobchodného charakteru a o rôznych zákazoch a obmedzeniach pri dovoze tovaru.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


45 zdieľaní
Zdroj: Finančná správa

Dopravný servis
Hričovská
Stacionárny radar
07:53
Hričovská
Policajná hliadka
07:39
Strečno
Stacionárny radar
07:26
Nemocničná
Prekážka na ceste
07:15
Strečno
Policajná hliadka
07:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.