Dnes najčítanejšie
Vláda od stredy opäť uvoľní opatrenia, osem krajín bude možné navštíviť na 2 dni

18 október 2019 - 18:39

Pri základnej škole na Hájiku ležal maloletý opitý chlapec, informovať museli sociálnu pracovníčku

V nedeľu 13. októbra 2019 v čase o 00:20 hod. bolo na žilinskú mestskú políciu oznámené, že pri základnej škole na sídlisku Hájik leží osoba. Privolaná hliadka našla na schodoch pri škole maloletého chlapca pod vplyvom alkoholu. U chlapca bola vykonaná aj dychová skúška.

„Bol vykonaný pokus o zistenie zákonného zástupcu, pričom bolo zistené, že sa v byte nachádza iba mladistvá sestra maloletého bez dozoru dospelej osoby. Na matku nebolo možné vykonať kontakt,“ informuje Mestská polícia Žilina.

Nakoľko sa nepodarilo kontaktovať zákonného zástupcu maloletej osoby, bola kontaktovaná pracovníčka sociálnej kurately, ktorá požiadala umiestniť chlapca na detskom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.

Hliadka privolala na miesto posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá mladého chlapca previezla do žilinskej nemocnice. Prípad prenechala hliadka na ďalšie riešenie v nasledujúcich zmenách po dohode so sociálnou kuratelou.

S podobnými situáciami sa mestskí policajti stretávajú nielen na sídliskách ale aj v centre mesta a mestských parkoch. Vykonávajú aj preventívne kontroly zamerané na požívanie alkoholu na verejnosti. V lete narazili počas služby na 15-ročného chlapca, ktorý zostal po požití väčšieho množstva alkoholu ležať v centre mesta.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


179 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Priemyselná
Jama na ceste
20:41
Cesta I/64
Policajná hliadka
18:00
Strečno
Zver pri ceste
17:39
Obchodná
Iné nebezpečenstvo
16:38
Hričovská
Prekážka na ceste
15:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.