Dnes najčítanejšie
28-ročný muž spadol v noci z vyhliadky Veľkého Manína, padal desiatky metrov
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

11 október 2019 - 14:09

Podujatie Zberný dvor: Mesto Žilina učí deti zážitkovou formou triediť odpad a chrániť prírodu

Foto: Podujatie Zberný dvor: Mesto Žilina učí deti zážitkovou formou triediť odpad a chrániť prírodu
Foto: ilustračné - pixabay

Žilinská samospráva sa dlhodobo snaží aplikovať ekologické princípy do všetkých oblastí svojej pôsobnosti. Na budúci týždeň sa v duchu tejto filozofie zameria na ekovýchovu detí.

Odbor životného prostredia Mestského úradu v Žiline organizuje zážitkový program Zberný dvor pre žiakov 2. – 6. ročníka základných škôl. Cieľom podujatia, ktoré počas dvoch dní navštívi spolu 840 detí, je zaujímavým spôsobom motivovať školákov k zodpovednému nakladaniu s odpadom a ochrane životného prostredia.

Akcia sa bude konať 17. – 18. októbra 2019 v čase od 8.30 hod. do 12.00 hod. vo veľkej sále mestského úradu. Okrem detí zo Žiliny sa to, ako správne triediť odpad a chrániť prírodu, dozvedia aj žiaci z Rajeckej Lesnej, Tepličky nad Váhom či Rosiny.

Spestrením podujatia bude spevák a spisovateľ Branislav Jobus, ktorý hudbou uvedie knihu Zberný dvor a odohrá koncert na recyklovaných nástrojoch so svojou skupinou Vrbovskí víťazi.   

„Teší ma, že v meste do praxe zavádzame atraktívne novinky, ktoré reagujú na celospoločenské výzvy. Životné prostredie je téma, ktorá spája všetky generácie. Viesť deti ku ekologickej zodpovednosti od ranného veku považujem za nesmierne dôležité,“  uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne. 

Každá škola, ktorá sa zúčastní zážitkovej ekovýchovy, dostane do daru niekoľko exemplárov publikácie Zberný dvor. Aktivitu finančne podporila Organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK, ktorá zároveň financuje triedený zber na území mesta Žilina.
32 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Kragujevská
Prekážka na ceste
22:39
Rudinka
Policajná hliadka
21:43
Radoľa
Zver pri ceste
21:11
Hričovská
Policajná hliadka
20:52
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia