Dnes najčítanejšie
Od utorka 9. júna začnú premávať vlaky do Českej republiky cez všetky hraničné priechody

04 október 2019 - 14:21

Z jesennej púte na hore Živčáková pri Turzovke vypravia železničiari mimoriadny vlakový spoj

Hora Živčáková pri meste Turzovka na severe Slovenska ožije prvý októbrový víkend tradičnou jesennou púťou, ktorá sa koná pri príležitosti výročia posviacky Kostola Panny Márie Marky Cirkvi. Dvojdňová púť vyvrcholí v nedeľu 6. októbra slávnostnou svätou omšou o 12:00.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na tento deň pripravila pre veriacich mimoriadny vlak z Turzovky zastávky do Čadce, ktorý im bude k dispozícii pri odchode z púte. Zo Žiliny do Čadce môžu cestujúci využiť pravidelný vlak Os 3910 (Žilina 08:48 - Čadca 09:26) a z Čadce do Turzovky zasa Os 4012 (Čadca 09:32 - Turzovka 09:56). Pri odchode z púte im zasa bude k dispozícii spojenie Os 3923 (Čadca 15:35 - Žilina 16:13).

Zo železničnej zastávky Turzovka zastávka je možné dostať sa na horu Živčáková peši. Pre pútnikov však bude zabezpečená aj kyvadlová autobusová doprava z Turzovky priamo do cieľa cesty, a to aj pri spiatočnej ceste. Cestovný poriadok pravidelných spojení i mimoriadneho vlaku nájdete v tabuľke.

Cestovný poriadok pravidelných vlakov

Os 3910
odchod
Žilina - Čadca a späťOs 3923
príchod
08:48Žilina16:13
08:54Brodno16:07
08:56Rudina16:04
09:01Kysucké Nové Mesto16:00
09:05Ochodnica15:55
09:08Dunajov15:53
09:12Krásno nad Kysucou15:48
09:17Oščadnica15:43
09:23Čadca mesto15:37
09:26 - príchodČadca15:35 - odchod

Cestovný poriadok pútnických vlakov

Os 4012 - pravidelný vlak
odchod
Čadca - Makov a späťOs 31153 - mimoriadny vlak
príchod
09:32Čadca - (makovské nást.)15:28
09:34Čadca zastávka15:25
09:39Raková15:20
09:44Staškov zastávka15:15
09:47Staškov 15:12
09:51Podvysoká15:08
09:56 - príchodTurzovka15:03 - odchod
10:06Turzovka15:00
10:12 - príchodTurzovka zastávka14:55 - odchod

Živčáková láka pútnikov už vyše pol storočia. Oficiálnym pútnickým miestom mariánskej úcty a modlitby je od roku 2008. Pravidelných pútí sa zúčastňujú nielen ľudia zo Slovenska, ale aj zo susedných Čiech, z Poľska, Rakúska, Nemecka či Ukrajiny.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

8 zdieľaní

Dopravný servis
Priemyselná
Jama na ceste
14:15
Belá
Zver pri ceste
14:10
Strečno
Kolóna
14:07
Strečno
Kolóna
13:56
Rajecká cesta
Stacionárny radar
13:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia