Dnes najčítanejšie
Vo štvrtok večer zablúdila v Malej Fatre česká turistka s deťmi, skupinku našli horskí záchranári

02 október 2019 - 11:30

Rodinná sobota v Rosenfeldovom paláci: Divadlo na Hojdačke / Čert slúži

Divadlo na hojdačke vsadilo na známu tému zo zberateľského pera Pavla Dobšinského. Jeho Prostonárodné povesti patria k najobsiahlejším zbierkam ľudových rozprávok na svete, čo utvára a formuje nás a našu kultúru už od útleho veku. V dobe komercionalizovanej kultúry a globalizačných vplyvov oživujeme tradíciu ľudového bábkového divadla s marionetami.

Táto rozprávka je o nezbednom čertovi, ktorý chudobnému drevorubačovi ukradne posledný kúsok jedla. Lucifer ho za to zo škodoradosti pošle na celý rok tomu človeku slúžiť. Môže sa zdať, že peklo vie byť aj spravodlivé? Počas deja sa striedajú dejové pasáže s rozprávačskými, kde sa nadväzuje kontakt s divákmi, aktívne sú do deja zapájaní. Nechýbajú ani veselé pesničky a činoherné vstupy.

Predstavenie je určené divákom do 10 rokov.

Scenár, réžia: Michal Legíň
Scénografia: Katarína Hajduková
Hudba: Lukáš Cintula
Výroba bábok: Katarína Hajduková
Hrajú: Katarína Hajduková, Barbora Marcinová / Alexandra Nečesaná, Michal Legíň

Divadlo na hojdačke je občianske združenie, zamerané prevažne na tvorbu pre deti a mládež. Vzniklo v júli 2009 ako platforma, ktorá združuje profesionálnych umelcov. Hrávajú takmer po celom území SR, s občasnými výjazdmi do Čiech, Rakúska, Maďarska a Poľska. Od r.2015 sa venujú prevažne tvorbe súčasných autorských rozprávok pre deti.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 16:45 hod.).

Určené pre rodiny s deťmi.
Vstup zdarma.

Miesto: Rosenfeldov palác Žilina
Dátum: 19.10.2019 - 17:00

22 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
07:29
Bytčica
Uzavretá cesta
03:13
Strečno
Prekážka na ceste
23:38
Vranie
Stacionárny radar
23:30
Rudinka
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia