Dnes najčítanejšie
V kritickom stave bojujú s COVID-19 v žilinskej nemocnici čoraz mladší pacienti
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

01 október 2019 - 14:43

Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019 v kategórii ochrana ovzdušia

Foto: Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019 v kategórii ochrana ovzdušia
Foto: Mesto Žilina

Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019. Počas dnešného slávnostného vyhodnotenia prevzali cenu v kategórii „Ochrana ovzdušia“ zástupca primátora Vladimír Randa spoločne s vedúcim odboru životného prostredia Andrejom Vidrom a Ľubošom Slebodníkom, vedúcim oddelenia mobility z Mestského úradu v Žiline. 

Do súťaže, ktorá sa konala v období od 2. mája do 1. októbra 2019, sa celkovo zapojilo 22 samospráv, ktoré sa uchádzali o víťazstvo v štyroch hlavných kategóriách aj o celkové prvenstvo. V tomto období sa realizovalo prihlasovanie samospráv, hodnotenie zaslaných súťažných materiálov, prezentácie jednotlivých samospráv a zodpovedanie otázok pred odbornou komisiou, ako aj celkové vyhodnotenie jednotlivých kategórií a vyhlásenie víťazov.

Cenu prevzal viceprimátor Vladimír Randa. Zdroj: Mesto Žilina

Úlohou prihlásených miest bolo odprezentovať zaujímavé, kreatívne a prínosné riešenia, ktoré napomáhajú k ochrane životného prostredia a rozvoju environmentálnej politiky na úrovni miestnych samospráv a zodpovedať na otázky hodnotiacej komisie.

ilinská radnica predstavila hodnotiacej komisii opatrenia a prostriedky, ktoré zaviedla do praxe a snaží sa nimi zlepšiť kvalitu ovzdušia, ochranu životného prostredia a odpadové hospodárstvo na území mesta. 

„Veľmi ma teší, že naša snaha o ochranu životného prostredia bola ocenená. Počas tohto roku sme do praxe zaviedli viacero inovatívnych riešení, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať ovzdušie a znižovať emisie na území nášho mesta, či už ide o využitie zdieľaných bicyklov BikeKIA, reguláciu vstupu vozidiel do pešej zóny alebo obnovu vozového parku v Dopravnom podniku a preferenciu MHD v doprave,“ uviedol zástupca primátora Vladimír Randa. 

Súťaž vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia a organizátorom je Slovenská agentúra životného prostredia, pričom ide už o 2. ročník tejto súťaže. Jej cieľom je oceniť, zviditeľniť a podporiť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich rozvojových dokumentoch, ale najmä v reálnom živote.
88 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
08:15
Strečno
Jama na ceste
08:09
Strečno
Jama na ceste
07:53
Závodská cesta
Kolóna
07:42
Strečno
Jama na ceste
07:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia