Dnes najčítanejšie
Policajt mimo služby zadržal ženu podozrivú z krádeže, bežal za ňou takmer pol kilometra

01 október 2019 - 09:25

Muž sa na sídlisku Vlčince vyhrážal dvom ľuďom zastrelením, prípadom sa už zaoberá polícia

Foto: Muž sa na sídlisku Vlčince vyhrážal dvom ľuďom zastrelením, prípadom sa už zaoberá polícia
Foto: ilustračné / pixabay.com

V sobotu 29. septembra 2019 prijala mestská polícia anonymný telefonický oznam ohľadom muža, ktorý sa má v priestore pri prevádzkarni Pačíno vyhrážať dvom mužom zastrelením. Jeden z ohrozovaných ľudí bol práve oznamovateľ. Muž mal na oboch mieriť krátkou guľovou zbraňou.

„Hliadkou na základe popisu bol pri prevádzkarni určenej na predaj sudového vína zistený muž, ktorý sa ku skutku priznal a dobrovoľne vydal atrapu krátkej guľovej zbrane,“ informuje mestská polícia na svojom webe.

Aj napriek tomu, že išlo len o atrapu zbrane, z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu, bola na miesto privolaná hliadka Policajného zboru z obvodného oddelenia Žilina - východ. Tá si prípad prevzala na ďalšie riešenie.

Podľa zákona sa rozumie zbraňou prenosné zariadenie, ktoré vystreľuje, je konštruované alebo môže byť upravené tak, aby vystreľovalo strelu, a ktorého princípom funkcie je okamžité uvoľnenie energie pri výstrele; za zbraň sa považuje aj jej hlavná časť, súčasť zbrane, replika zbrane a napodobenina zbrane,


182 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Škultétyho
Jama na ceste
09:38
Hlavná, Bytčica
Kolóna
09:29
Hálkova
Jama na ceste
09:27
Závodská cesta
Jama na ceste
09:26
Bytčica, Dlhá
Kolóna
09:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia