Dnes najčítanejšie
Poslanec za Solinky použil mestské peniaze na nákup kvetináčov pred vlastnú budovu na Bôriku

30 september 2019 - 17:34

Žilinská nemocnica sa pochválila ďalšími novými výťahmi, modernizácia sa pomaly blíži ku koncu

Foto: Žilinská nemocnica sa pochválila ďalšími novými výťahmi, modernizácia sa pomaly blíži ku koncu
Foto: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zverejnila dnes 30. septembra na sociálnej sieti informáciu o ďalších nových výťahoch. Modernizácia najstarších výťahov v budovách nemocnice sa tak postupne blíži ku koncu. Celkovo sa v rámci nej vymieňa štrnásť kusov starých výťahov.

„Pripomíname, že kompletnú výmenu sme mohli zrealizovať vďaka finančným zdrojom Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, za čo sme veľmi vďační, lebo bez peňazí by sme v našej nemocnici nemohli realizovať všetky tieto skvelé zmeny,“ uvádza FNsP Žilina vo svojej správe.

Podľa generálneho riaditeľa žilinskej nemocnice bola výmena nevyhnutná

„Som rád, že nám zriaďovateľ, ministerstvo zdravotníctva, schválilo finančné prostriedky na tento projekt, ktorý sme chceli zrealizovať čo najskôr. Výťahy sú maximálne opotrebované a často vykazujú poruchy, ich údržba sa tak stala finančne i personálne náročnou,“ uviedol Igor Stalmašek ešte začiatkom roka.

Moderné kabíny sú vybavené LED osvetlením a dverami s automatickým otváraním, čo uľahčí nástup a výstup návštevníkom s obmedzeným pohybom. Každá stanica zároveň umožní sledovať momentálnu polohu a smer pohybu výťahu

Modernizácia zahŕňa výmenu v pavilóne LDCH a psychiatrie (3 ks), na internom oddelení (4 ks), na oddelení gynekológie a pôrodníctva (4 ks), urológii (2 ks) a v priestoroch detského pavilónu (1 ks).

Galéria: 5 fotiek
Zdroj: FNsP Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:29
Závodská cesta
Policajná hliadka
20:54
Hričovská
Prekážka na ceste
19:29
Koňhora
Kolóna
19:14
Rudinka
Kolóna
18:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina