30 september 2019 - 17:09

Silný vietor si vyžiadal už 171 zásahov hasičov, najčastejšie odstraňujú popadané stromy

Foto: Silný vietor si vyžiadal už 171 zásahov hasičov, najčastejšie odstraňujú popadané stromy
Foto: Prezídium HaZZ

Prezídium Hasičského a záchranného zboru informovalo, že silný nárazový vietor, ktorý dnes  30. septembra zasiahol územie Slovenska, si vyžiadal nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Od desiatej hodiny vykonali v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou už 171 výjazdov, pričom pri desiatkach z nich stále zasahujú.

„Príslušníci HaZZ a členovia DHZO pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch odstraňujú strhnuté strechy,“ uvádza Prezídium HaZZ.

Najvážnejšia situácia je v Nitrianskom a Trnavskom kraji, kde hasiči zasahovali už 40-krát v oboch prípadoch. V Bratislavskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 34 prípadom a v Banskobystrickom kraji pomáhali pri 32 technických udalostiach. 

V Žilinskom kraji boli zatiaľ vyslaní na 13 miest. Situácia v Košickom a Prešovskom kraji je pokojnejšia, hasiči tam zasahovali len 2-krát v oboch prípadoch. Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.

72 reakcií
Zdroj: Prezídium HaZZ


Dopravný servis
Nemocničná
Dopravná nehoda
06:14
Hričovská
Poľadovica
05:43
Hričovská
Sneženie
05:37
Nemocničná
Dopravná nehoda
05:08
Strečno
Sneženie
03:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia