Dnes najčítanejšie
Policajt mimo služby zadržal ženu podozrivú z krádeže, bežal za ňou takmer pol kilometra

30 september 2019 - 17:09

Silný vietor si vyžiadal už 171 zásahov hasičov, najčastejšie odstraňujú popadané stromy

Foto: Silný vietor si vyžiadal už 171 zásahov hasičov, najčastejšie odstraňujú popadané stromy
Foto: Prezídium HaZZ

Prezídium Hasičského a záchranného zboru informovalo, že silný nárazový vietor, ktorý dnes  30. septembra zasiahol územie Slovenska, si vyžiadal nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Od desiatej hodiny vykonali v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou už 171 výjazdov, pričom pri desiatkach z nich stále zasahujú.

„Príslušníci HaZZ a členovia DHZO pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch odstraňujú strhnuté strechy,“ uvádza Prezídium HaZZ.

Najvážnejšia situácia je v Nitrianskom a Trnavskom kraji, kde hasiči zasahovali už 40-krát v oboch prípadoch. V Bratislavskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 34 prípadom a v Banskobystrickom kraji pomáhali pri 32 technických udalostiach. 

V Žilinskom kraji boli zatiaľ vyslaní na 13 miest. Situácia v Košickom a Prešovskom kraji je pokojnejšia, hasiči tam zasahovali len 2-krát v oboch prípadoch. Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.71 zdieľaní
Zdroj: Prezídium HaZZ

Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Kolóna
09:29
Hálkova
Jama na ceste
09:27
Závodská cesta
Jama na ceste
09:26
Bytčica, Dlhá
Kolóna
09:26
Kotešová
Kolóna
09:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia