Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Pri Rajeckých Tepliciach došlo k vážnej nehode, zasahuje aj vrtuľník

30 september 2019 - 14:56

Okrúhly 10. ročník medzinárodného zborového festivalu VOCE MAGNA v Žiline začína už 10. októbra

V dňoch 10. – 12. októbra sa v Žiline bude konať už X. Medzinárodný festival zborového umenia ŽILINA VOCE MAGNA 2019. V Dome umenia Fatra Žilina, v Katedrále Najsvätejšej Trojice Žilina, vo farskom kostole Panny Márie – Kysucké Nové Mesto a v Bazilike Narodenia Panny Márie – Rajecká Lesná sa predstaví 20 slovenských a zahraničných speváckych telies (z Poľska, Chorvátska, Čiech a Maďarska).

Zoskupenia s úspechmi a oceneniami na celosvetovej úrovni pricestujú na jedinečnú III. Medzinárodnú súťaž, ktorá bude prebiehať počas festivalových dní (11. a 12. októbra v Dome umenia Fatra) a umelecké výkony bude hodnotiť medzinárodná porota zložená z popredných umelcov z USA, Japonska,Poľska Chorvátska, pod vedením dirigentskej osobnosti – Ondreja Lenárda.

Štvrtkový otvárací koncert bude patriť žilinskému pedagógovi a skladateľovi Pavlovi Krškovi a jeho tvorbe. Žilinský miešaný zbor, Cantica Collegium Musicum Martin, Štátny komorný orchester a popredný sólisti predvedú jeho slovenské Requiem pre sóla, dvojzbor, organ a orchester. Vyvrcholením tohto ročníka Festivalu bude slávnostný Galakoncert v Dome umenia Fatra v Žiline 12. 10. o 19.00 hod., kde sa okrem vystúpení festivalových hostí z Čiech a Chorvátska predstavia víťazi III. Medzinárodnej súťaže Žilina Voce Magna 2019.

Hlavným organizátorom podujatia je Miešaný zbor Žilina v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom, Krajským kultúrnym strediskom v Žiline a Krajskou knižnicou v Žiline. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta, Petra Fiabáne.

Súťažné zbory: 

Pueri Castelli Gyerekkórus (HU), VOCALS (SK), Nyklband (CZ), Motýlek (CZ), VOCE EUFONICO (SK), ONDRÁŠEK (CZ), Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž (CZ), OSS LUSCINIA Opava (CZ), Cantica laetitia (CZ), Detský zbor Bánovce nad Bebravou (SK), Choir of Eszterházy Károly University (HU), Pěvecké sdružení slezských učitelek (CZ), rozkvet (SK), The Puzzles (CZ), ElegancE (SK), Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego (PL) Miesto: Žilina
Dátum: 10.10.2019 - 19:00    12.10.2019 - 19:00


11 zdieľaní
Zdroj: Voce Magna Žilin

Dopravný servis
Strečno
Uzavretá cesta
03:10
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Terchová
Zver pri ceste
02:07
Priemyselná
Jama na ceste
21:37
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
21:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina