Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

30 september 2019 - 14:56

Okrúhly 10. ročník medzinárodného zborového festivalu VOCE MAGNA v Žiline začína už 10. októbra

Foto: Okrúhly 10. ročník medzinárodného zborového festivalu VOCE MAGNA v Žiline začína už 10. októbra
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V dňoch 10. – 12. októbra sa v Žiline bude konať už X. Medzinárodný festival zborového umenia ŽILINA VOCE MAGNA 2019. V Dome umenia Fatra Žilina, v Katedrále Najsvätejšej Trojice Žilina, vo farskom kostole Panny Márie – Kysucké Nové Mesto a v Bazilike Narodenia Panny Márie – Rajecká Lesná sa predstaví 20 slovenských a zahraničných speváckych telies (z Poľska, Chorvátska, Čiech a Maďarska).

Zoskupenia s úspechmi a oceneniami na celosvetovej úrovni pricestujú na jedinečnú III. Medzinárodnú súťaž, ktorá bude prebiehať počas festivalových dní (11. a 12. októbra v Dome umenia Fatra) a umelecké výkony bude hodnotiť medzinárodná porota zložená z popredných umelcov z USA, Japonska,Poľska Chorvátska, pod vedením dirigentskej osobnosti – Ondreja Lenárda.

Štvrtkový otvárací koncert bude patriť žilinskému pedagógovi a skladateľovi Pavlovi Krškovi a jeho tvorbe. Žilinský miešaný zbor, Cantica Collegium Musicum Martin, Štátny komorný orchester a popredný sólisti predvedú jeho slovenské Requiem pre sóla, dvojzbor, organ a orchester. Vyvrcholením tohto ročníka Festivalu bude slávnostný Galakoncert v Dome umenia Fatra v Žiline 12. 10. o 19.00 hod., kde sa okrem vystúpení festivalových hostí z Čiech a Chorvátska predstavia víťazi III. Medzinárodnej súťaže Žilina Voce Magna 2019.

Hlavným organizátorom podujatia je Miešaný zbor Žilina v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom, Krajským kultúrnym strediskom v Žiline a Krajskou knižnicou v Žiline. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta, Petra Fiabáne.

Súťažné zbory: 

Pueri Castelli Gyerekkórus (HU), VOCALS (SK), Nyklband (CZ), Motýlek (CZ), VOCE EUFONICO (SK), ONDRÁŠEK (CZ), Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž (CZ), OSS LUSCINIA Opava (CZ), Cantica laetitia (CZ), Detský zbor Bánovce nad Bebravou (SK), Choir of Eszterházy Károly University (HU), Pěvecké sdružení slezských učitelek (CZ), rozkvet (SK), The Puzzles (CZ), ElegancE (SK), Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego (PL) Miesto: Žilina
Dátum: 10.10.2019 - 19:00    12.10.2019 - 19:00

Zdroj: Voce Magna Žilin


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
07:00
Stráža
Dopravná nehoda
06:43
Strečno
Dopravná nehoda
06:39
Stráža
Dopravná nehoda
06:25
Strečno
Dopravná nehoda
06:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina