Dnes najčítanejšie
Vo štvrtok večer zablúdila v Malej Fatre česká turistka s deťmi, skupinku našli horskí záchranári

02 október 2019 - 14:00

Hory a mesto Žilina - festival horského filmu a dobrodružstva začína 25. októbra

Posledný októbrový víkend sa môžete tešiť na kopcovitú porciu outdoorových zážitkov. Už po siedmy krát sa o ňu postará festival horského filmu a dobrodružstva - Hory a mesto Žilina.

Tento rok v nových priestoroch - v Novej synagóge a Rosenfeldovom paláci, no ako vždy s nabitým adrenalínovým programom. Návštevníci festivalu budú mať možnosť vidieť to najlepšie zo svetovej outdoorovej kinematografie. Tematické filmové bloky doplní viacero celovečerných dokumentov. Medzi inými aj dych berúca snímka Dawn Wall o voľnom preleze zdanlivo nezdolateľnej, takmer tisíc metrov vysokej steny v Yosemitoch alebo film Prvá plavba, sledujúci snahu Laury Dekker stať sa najmladšou osobou na svete, ktorá sama obopláva svet.

Hlavnými hosťami festivalu sú český horolezec svetového formátu Marek Holeček a dvojica Jozef Krištoffy a Ondrej Húserka, ktorí sa podelia o zážitky z výstupu na horu Cerro Torre v Patagónii. Fanúšikom MTB je určený sobotný večer, kde prezentáciu aktivít združenia Hornonitrianske stopy doplní diskusia o potenciáli Žiliny ako atraktívnej lokality pre horskú cyklistiku.

Autorkou festivalového vizuálu je výtvarníčka Martu Hlavajová. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s bratislavským festivalom Hory a mesto a vďaka podpore Mesta Žilina a hlavného partnera, spoločnosti ISTROFINAL, ktorý stojí za projektami Elektrárne, Rudiny II, Kamence a Obchodnou galériou Naša.

Organizátormi akcie sú Nová synagóga Žilina, Rosenfeldov palác a ateliér Profigrafik.sk.

Podrobný program nájdete na: http://www.novasynagoga.sk/hory-mesto-2019/


Miesto: Nová synagóga, Rosenfeldov palác
Dátum: 25.10.2019 - 17:30    27.10.2019 - 21:00

178 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
07:29
Bytčica
Uzavretá cesta
03:13
Strečno
Prekážka na ceste
23:38
Vranie
Stacionárny radar
23:30
Rudinka
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia