Dnes najčítanejšie
Cestári v Žiline: Realizujeme vysprávky najhorších úsekov na základe objednávok mesta

02 október 2019 - 14:00

Hory a mesto Žilina - festival horského filmu a dobrodružstva začína 25. októbra

Posledný októbrový víkend sa môžete tešiť na kopcovitú porciu outdoorových zážitkov. Už po siedmy krát sa o ňu postará festival horského filmu a dobrodružstva - Hory a mesto Žilina.

Tento rok v nových priestoroch - v Novej synagóge a Rosenfeldovom paláci, no ako vždy s nabitým adrenalínovým programom. Návštevníci festivalu budú mať možnosť vidieť to najlepšie zo svetovej outdoorovej kinematografie. Tematické filmové bloky doplní viacero celovečerných dokumentov. Medzi inými aj dych berúca snímka Dawn Wall o voľnom preleze zdanlivo nezdolateľnej, takmer tisíc metrov vysokej steny v Yosemitoch alebo film Prvá plavba, sledujúci snahu Laury Dekker stať sa najmladšou osobou na svete, ktorá sama obopláva svet.

Hlavnými hosťami festivalu sú český horolezec svetového formátu Marek Holeček a dvojica Jozef Krištoffy a Ondrej Húserka, ktorí sa podelia o zážitky z výstupu na horu Cerro Torre v Patagónii. Fanúšikom MTB je určený sobotný večer, kde prezentáciu aktivít združenia Hornonitrianske stopy doplní diskusia o potenciáli Žiliny ako atraktívnej lokality pre horskú cyklistiku.

Autorkou festivalového vizuálu je výtvarníčka Martu Hlavajová. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s bratislavským festivalom Hory a mesto a vďaka podpore Mesta Žilina a hlavného partnera, spoločnosti ISTROFINAL, ktorý stojí za projektami Elektrárne, Rudiny II, Kamence a Obchodnou galériou Naša.

Organizátormi akcie sú Nová synagóga Žilina, Rosenfeldov palác a ateliér Profigrafik.sk.

Podrobný program nájdete na: http://www.novasynagoga.sk/hory-mesto-2019/


Miesto: Nová synagóga, Rosenfeldov palác
Dátum: 25.10.2019 - 17:30    27.10.2019 - 21:00

178 zdieľaní

Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
22:53
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
22:39
Estakáda
Jama na ceste
21:57
Estakáda
Prekážka na ceste
19:57
Vranie
Prekážka na ceste
18:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.