Dnes najčítanejšie
Pri žilinskom vodnom diele vzniká ďalšie parkovisko, značku začiatku obce posunuli a povolili 90-tku
COVID-19 vývoj situácie v kraji

20 september 2019 - 14:47

Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potvrdila záujem o predĺženie poľského spoja

Foto: Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potvrdila záujem o predĺženie poľského spoja
Foto: ilustračné - tripadvisor.sk

Zo Žiliny by sme sa v budúcnosti mohli dostať priamym vlakovým spojením až k moru, a to presnejšie Baltskému v prístavnom meste Gdynia na severe Poľska. Pred niekoľkými dňami zverejnil poľský spravodajský portál Rynek Kolejowy zaujímavú informáciu u možnom rozšírení trate TLK Rozewie.

Trasa začína na jednej strane práve v meste Gdynia a končí v Bielsko Biala, pričom práve tu by mohlo dôjsť k predĺženiu cez Zwardoń, Skalité a Čadcu až do Žiliny. Informáciu o príprave návrhu potvrdila aj Železničná spoločnosť Slovensko, zámer však zatiaľ nie je odsúhlasený.

„Áno, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravila a prerokovala predĺženie uvedeného vlaku až do Žiliny. V súčasnosti však uvedený zámer nie je odsúhlasený objednávateľom výkonov vo verejnom záujme MDV SR, preto je nateraz predčasné hovoriť o termíne zavedenia vlaku. Môžeme však potvrdiť, že ZSSK má záujem o vedenie uvedeného vlaku a predpokladá aj zmysluplný záujem budúcich cestujúcich,“ doplnil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Priamo v meste Gdynia sa nachádzajú minimálne tri pláže, priemerné teploty však počas mesiacov júl a august vrcholia tesne nad 20 stupňami. Napriek tomu sú tu vybudované pasáže pre relax na piesku vrátane toaliet, barov a reštaurácií.Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
23:37
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:28
Lavobrezná
Policajná hliadka
20:44
Hričovská
Dopravná nehoda
20:41
Lavobrezná
Dopravná nehoda
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia