Dnes najčítanejšie
VIDEO: Rieka Váh zaplavuje v Budatíne cyklotrasu, zo žilinského vodného diela odpúšťajú vodu

20 september 2019 - 14:47

Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potvrdila záujem o predĺženie poľského spoja

Foto: Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potvrdila záujem o predĺženie poľského spoja
Foto: ilustračné - tripadvisor.sk

Zo Žiliny by sme sa v budúcnosti mohli dostať priamym vlakovým spojením až k moru, a to presnejšie Baltskému v prístavnom meste Gdynia na severe Poľska. Pred niekoľkými dňami zverejnil poľský spravodajský portál Rynek Kolejowy zaujímavú informáciu u možnom rozšírení trate TLK Rozewie.

Trasa začína na jednej strane práve v meste Gdynia a končí v Bielsko Biala, pričom práve tu by mohlo dôjsť k predĺženiu cez Zwardoń, Skalité a Čadcu až do Žiliny. Informáciu o príprave návrhu potvrdila aj Železničná spoločnosť Slovensko, zámer však zatiaľ nie je odsúhlasený.

„Áno, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravila a prerokovala predĺženie uvedeného vlaku až do Žiliny. V súčasnosti však uvedený zámer nie je odsúhlasený objednávateľom výkonov vo verejnom záujme MDV SR, preto je nateraz predčasné hovoriť o termíne zavedenia vlaku. Môžeme však potvrdiť, že ZSSK má záujem o vedenie uvedeného vlaku a predpokladá aj zmysluplný záujem budúcich cestujúcich,“ doplnil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Priamo v meste Gdynia sa nachádzajú minimálne tri pláže, priemerné teploty však počas mesiacov júl a august vrcholia tesne nad 20 stupňami. Napriek tomu sú tu vybudované pasáže pre relax na piesku vrátane toaliet, barov a reštaurácií.

1861 reakcií


Dopravný servis
Nemocničná
Iné nebezpečenstvo
03:07
Porúbka
Hmla
22:54
Hričovská
Jama na ceste
22:43
Bratislavská
Iné nebezpečenstvo
22:29
Považský Chlmec
Policajná hliadka
20:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia