Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

17 september 2019 - 17:27

Mestská Audi A8 Long, ktorú kúpili za primátora Igora Chomu, bude ponúknutá na predaj od 30 670 eur

Luxusná limuzína, ktorú zakúpilo mesto Žilina počas éry primátorovania Igora Chomu v roku 2016, bude ponúknutá na odpredaj. Dnes o tom rozhodli mestskí poslanci, ktorí podporili návrh predložený primátorom Petrom Fiabáne. Ten deklaroval ešte počas volebnej kampane, že odpredaj auta bude jednou z vecí po nástupe do funkcie.

Mestské zastupiteľstvo v Žiline hlasom 24 poslancov schválilo prebytočnosť osobného automobilu Audi A8 Long 3.0 TDi V6 quattro z roku 2015, ktorú ohodnotil znalec na sumu 30 670 eur. Mesto Žilina ponúkne automobil priamym predajom záujemcovi, ktorý predloží najvyššiu cenovú ponuku. Automobil dnes stojí v garáži, keďže ho primátor nepoužíva.

Ten, podobne ako predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, odmieta jeho používanie aj pre určitý symbol papalášizmu. Nákup na meste sprevádzali aj problémy s nastavením súťaže.

„Pokiaľ sa dá, na služobné cesty využívam Škodu Superb a je to úplne v pohode, nič mi tam nechýba. Myslím, že je to adekvátne auto pre primátora mesta,“ uviedol v rozprave primátor Peter Fiabáne. Zároveň dodal, že do vozového parku mesta by mohol po predaji pre potrebu zamestnancov pribudnúť automobil na úrovni modelu Škoda Octavia.


Dopravný servis
Košická
Policajná hliadka
21:41
Rudinka
Zver pri ceste
21:38
Strečno
Iné nebezpečenstvo
20:39
Strečno
Zver pri ceste
20:27
Stráža
Policajná hliadka
19:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia