Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

17 september 2019 - 11:27

AKTUÁLNE: Poslanci odobrili spolufinancovanie druhej etapy budovania kanalizácie v Považskom Chlmci

Foto:  AKTUÁLNE: Poslanci odobrili spolufinancovanie druhej etapy budovania kanalizácie v Považskom Chlmci
Foto: ilustračné

Na dnešnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Žiline schválili poslanci aj návrh na spolufinancovanie stavby „Považský Chlmec - Stoková sieť“ – II. etapa, ktorú budú realizovať Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. (SEVAK) ako vlastník a prevádzkovateľ budúcej splaškovej kanalizácie na území Mesta – v mestskej časti Považský Chlmec. 

Na stavbu už bolo vydané stavebné povolenie v januári, celkové náklady by mali dosiahnuť predpokladanú výšku viac ako 3-milióny 700-tisíc eur s DPH. Mesto sa dohodlo so spoločnosťou SEVAK na spoločnom financovaní tejto investičnej akcie, pričom mesto by sa malo na týchto nákladoch podieľať sumou približne 1,3 milióna eur. 

„V prípade, že výsledná suma, určená výsledkom verejného obstarávania podľa zmluvy o dielo so zhotoviteľom stavebných prác bude nižšia, budú sa zmluvné strany podieľať na financovaní objektov, ktoré výlučne financujú, podľa vysúťaženej ceny, a na financovaní objektov, ktoré spolufinancujú percentuálnym pomerom, ktorý vychádza z predpokladaných nákladov. V prípade, že výsledná suma, určená výsledkom verejného obstaráva podľa zmluvy o dielo so zhotoviteľom stavebných prác bude vyššia, budú sa zmluvné strany podieľať na financovaní objektov, ktoré výlučne financujú podľa vysúťaženej ceny a na financovaní objektov, ktoré spolufinancujú percentuálnym pomerom, ktorý vychádza z predpokladaných nákladov,“ uvádza schválené uznesenie.

Presné náklady na jednotlivé stavebné objekty budú známe až po ukončení procesu verejného obstarávania na stavebné práce a stavebný dozor.


Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
01:09
Strečno
Policajná hliadka
00:45
Oškerda
Policajná hliadka
00:28
Rudinka
Policajná hliadka
00:25
Strečno
Kolóna
00:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia