Dnes najčítanejšie
Neznámy páchateľ podpálil kontajnery na viacerých miestach na Solinkách, poškodil šesť áut

13 september 2019 - 16:32

Program Považské múzeum v Žiline - OKTÓBER 2019

V mesiaci október čaká návštevníkov v inštitúciach Považského múzea v Žiline bohatý program. Už 20. októbra prebehne Budatínsky rínok, tradičné podujatie v areáli Budatínskeho hradu, na ktorom sa predstavia farmári, remeselníci a študenti stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Návštevníkov čaká bohatý program na javisku, sprievodný program v parku aj zážitková prehliadka v hrade.

Počas podujatia budú po prvýkrát pre širokú verejnosť sprístupnené aj zrekonštruované priestory v hrade a otvorená archeologická expozície „Pred hradbami, za hradbami“. Prítomní sa môžu tešiť na program a tvorivé dielne priamo v nových priestoroch.

O 5 dní neskôr je v Sobášnom paláci v Bytči pripravené interaktívne rozprávanie Roľníkov rok, ktoré sa bude venovať spôsobu hospodárenia na gazdovstvách v minulosti a vzťahu človeka k pôde.

Žiaci sa dozvedia, ako prebiehal rok roľníka od začiatku poľnohospodárskych prác až po zber úrody, aké na jednej strane primitívne a na druhej vynaliezavé a praktické  náradie ľudia používali a čo všetko pestovali. Prednáška tiež priblíži spôsob uskladnenia úrody a aké zvyky a poverové úkony sa praktizovali na jej zabezpečenie.

Celý program nájdete nižšie
2 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:39
Strečno
Kolóna
17:37
Priemyselná
Prekážka na ceste
17:24
Oškerda
Kolóna
16:41
Nemocničná
Policajná hliadka
16:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina