Dnes najčítanejšie
Polícia v Žiline zadržala a obvinila 31-ročného Jána, ktorý obťažoval Kórejku a hajloval

13 september 2019 - 16:32

Program Považské múzeum v Žiline - OKTÓBER 2019

Foto: Program Považské múzeum v Žiline - OKTÓBER 2019

V mesiaci október čaká návštevníkov v inštitúciach Považského múzea v Žiline bohatý program. Už 20. októbra prebehne Budatínsky rínok, tradičné podujatie v areáli Budatínskeho hradu, na ktorom sa predstavia farmári, remeselníci a študenti stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Návštevníkov čaká bohatý program na javisku, sprievodný program v parku aj zážitková prehliadka v hrade.

Počas podujatia budú po prvýkrát pre širokú verejnosť sprístupnené aj zrekonštruované priestory v hrade a otvorená archeologická expozície „Pred hradbami, za hradbami“. Prítomní sa môžu tešiť na program a tvorivé dielne priamo v nových priestoroch.

O 5 dní neskôr je v Sobášnom paláci v Bytči pripravené interaktívne rozprávanie Roľníkov rok, ktoré sa bude venovať spôsobu hospodárenia na gazdovstvách v minulosti a vzťahu človeka k pôde.

Žiaci sa dozvedia, ako prebiehal rok roľníka od začiatku poľnohospodárskych prác až po zber úrody, aké na jednej strane primitívne a na druhej vynaliezavé a praktické  náradie ľudia používali a čo všetko pestovali. Prednáška tiež priblíži spôsob uskladnenia úrody a aké zvyky a poverové úkony sa praktizovali na jej zabezpečenie.

Celý program nájdete nižšie
2 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
06:08
Strečno
Kolóna
05:38
Rudinka
Zver pri ceste
05:26
Komenského
Stacionárny radar
03:22
Bytčica
Uzavretá cesta
03:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina