Dnes najčítanejšie
Mestskí policajti zadržali muža, ktorý poškodzoval zaparkované autá, pri kontrole mu našli drogy

13 september 2019 - 16:32

Program Považské múzeum v Žiline - OKTÓBER 2019

V mesiaci október čaká návštevníkov v inštitúciach Považského múzea v Žiline bohatý program. Už 20. októbra prebehne Budatínsky rínok, tradičné podujatie v areáli Budatínskeho hradu, na ktorom sa predstavia farmári, remeselníci a študenti stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Návštevníkov čaká bohatý program na javisku, sprievodný program v parku aj zážitková prehliadka v hrade.

Počas podujatia budú po prvýkrát pre širokú verejnosť sprístupnené aj zrekonštruované priestory v hrade a otvorená archeologická expozície „Pred hradbami, za hradbami“. Prítomní sa môžu tešiť na program a tvorivé dielne priamo v nových priestoroch.

O 5 dní neskôr je v Sobášnom paláci v Bytči pripravené interaktívne rozprávanie Roľníkov rok, ktoré sa bude venovať spôsobu hospodárenia na gazdovstvách v minulosti a vzťahu človeka k pôde.

Žiaci sa dozvedia, ako prebiehal rok roľníka od začiatku poľnohospodárskych prác až po zber úrody, aké na jednej strane primitívne a na druhej vynaliezavé a praktické  náradie ľudia používali a čo všetko pestovali. Prednáška tiež priblíži spôsob uskladnenia úrody a aké zvyky a poverové úkony sa praktizovali na jej zabezpečenie.

Celý program nájdete nižšie


2 zdieľaní

Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
10:24
Varín
Práca na ceste
09:57
Varín
Práca na ceste
09:09
Budatínska Lehota
Kolóna
07:30
Hričovská
Jama na ceste
07:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.