Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

08 september 2019 - 19:26

56-ročného muža bez domova, ktorý mal útočiť nožom na Hlinách, poslal sudca do vyšetrovacej väzby

Foto: 56-ročného muža bez domova, ktorý mal útočiť nožom na Hlinách, poslal sudca do vyšetrovacej väzby
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Vo štvrtok 5. septembra vo večerných hodinách došlo pri predajni Billa na sídlisku Hliny k napadnutiu dvoch osôb nožom. Na miesto bola okrem polície privolaná aj záchranná zdravotná služba, ktorej posádka musela ošetriť zranené osoby. Útočník z miesta ušiel a polícia po ňom začala pátrať.

Zranené boli dve osoby, 36-ročná žena a 45-ročný muž. Obaja mali rezné rany, po prvotnom ošetrení boli prevezení do žilinskej nemocnice. V prípade útočníka aj zranených osôb ide o ľudí bez domova, ktorí sa pravidelne zdržiavajú v tejto lokalite. 

„Záchranári ošetrili muža a ženu s viacpočetnými reznými ranami, obaja boli mimo ohrozenia života. Pacientov posádky previezli do nemocnice v Žiline,“ potvrdila Katarína Načiniaková, hovorkyňa skupiny Falck.

Mesto Žilina nedávno odstránilo tábor, ktorý si bezdomovci vytvorili v kríkoch nad frekventovanou cestou. Obyvatelia tejto časti Hlín upozorňovali na problém s neprispôsobivými občanmi už takmer 3 roky.

Útočníka sa podarilo napokon zadržať mestským policajtom. Tí ho následne odovzdali do rúk štátnej polície. Vyšetrovateľ obvinil 56-ročného muža z trestného činu ublíženia na zdraví.

Sudca okresného súdu v Žiline dnes 8. septembra rozhodoval o vzatí obvineného do vyšetrovacej väzby. Podnet na väzobné stíhanie podal prokurátor. Vzhľadom na obavy, že obvinený bude pokračovať v trestnej činnosti, rozhodol sudca o väzobnom stíhaní.Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
22:53
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia