Dnes najčítanejšie
V sobotu pribudlo na Slovensku 15 pozitívnych prípadov COVID-19, najviac v Žiline a Čadci

29 august 2019 - 18:25

Viacerí turisti v Malej Fatre počuli volanie o pomoc, horskí záchranári lokalizovali 30-ročného muža

Foto: Viacerí turisti v Malej Fatre počuli volanie o pomoc, horskí záchranári lokalizovali 30-ročného muža
Foto: Horská záchranná služba

Dnes 29. augusta v popoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba tiesňové volania, že turisti prechádzajúci po turistickom chodníku v oblasti Bielych skál v Malej Fatre počujú opakované volanie o pomoc. Záchranári HZS preto na základe podnetov odišli preveriť situáciu. 

„Jedna skupina záchranárov odišla do terénu Sučianskou dolinou, druhá skupina od Chaty pod Suchým. Záchranári nachádzajúci sa v Sučianskej doline volanie o pomoc počuli a lokalizovali 30-ročného turistu slovenskej národnosti, ktorý sa nachádzal mimo turisticky značeného chodníka,“ uvádza sa v správe Horskej záchrannej služby.

Muž stratil orientáciu v teréne po tom, čo chcel z lokality Bielych skál zostúpiť neznačeným chodníkom a pomoc si nedokázal privolať, pretože sa mu vybil mobilný telefón. Muž bol po príchode záchranárov dehydrovaný a mierne vyčerpaný.

„Po poskytnutí prvej pomoci bol schopný samostatne zostúpiť v sprievode záchranárov do ústia doliny. Odtiaľ už na vlastnú žiadosť pokračoval samostatne,“ uzatvárajú horskí záchranári.
63 zdieľaní
Zdroj: Horská záchranná služba

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
10:43
Rajecké Teplice
Práca na ceste
10:41
Hričovská
Stacionárny radar
10:39
Estakáda
Práca na ceste
10:26
Rudinka
Prekážka na ceste
10:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia