Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

26 august 2019 - 13:23

Príčinou nehody na Orave, pri ktorej vyhasli životy 4 mladíkov, bola pravdepodobne vysoká rýchlosť

Foto: Príčinou nehody na Orave, pri ktorej vyhasli životy 4 mladíkov, bola pravdepodobne vysoká rýchlosť
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

Včera sme informovali o dopravnej nehode z nedele 25. augusta 2019, ku ktorej došlo krátko po 17:00 hod. na ceste III. triedy v katastri obce Zábiedovo, okres Tvrdošín. Pri nehode vyhasli štyri ľudské životy, najstarší šofér mal 18 rokov. Jeho traja spolujazdci, ktorí pri nehode zahynuli tiež, ešte neboli plnoletí.

„Len 18 ročný vodič jazdiaci na vozidle VW Passat pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, vlastnostiam vozidla a svojim schopnostiam po prejdení pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k bočnej zrážke s vozidlom Renault Megane,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Bližšie okolnosti nehody bude teraz vyšetrovať polícia, posádka protiidúceho vozidla utrpela ľahšie zranenia. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie, polícia apeluje na mladých vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a zručnosti.

„Pri dopravnej nehode na mieste vyhasol život mladého len 18 ročného vodiča a jeho troch spolujazdcov vo veku 15 až 16 rokov. Vo vozidle Renault Megane utrpeli predbežene ľahké zranenia vodička a jej spolujazdec. Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu usmrtenia. Okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,“ dodala Balogová.

 


268 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:15
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:29
Strečno
Jama na ceste
18:14
Strečno
Kolóna
17:37
Strečno
Jama na ceste
17:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.