Dnes najčítanejšie
V obci Lietavská Lúčka došlo k vražde, po hádke viacerých mužov nasledovalo bodnutie nožom

26 august 2019 - 13:23

Príčinou nehody na Orave, pri ktorej vyhasli životy 4 mladíkov, bola pravdepodobne vysoká rýchlosť

Foto: Príčinou nehody na Orave, pri ktorej vyhasli životy 4 mladíkov, bola pravdepodobne vysoká rýchlosť
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

Včera sme informovali o dopravnej nehode z nedele 25. augusta 2019, ku ktorej došlo krátko po 17:00 hod. na ceste III. triedy v katastri obce Zábiedovo, okres Tvrdošín. Pri nehode vyhasli štyri ľudské životy, najstarší šofér mal 18 rokov. Jeho traja spolujazdci, ktorí pri nehode zahynuli tiež, ešte neboli plnoletí.

„Len 18 ročný vodič jazdiaci na vozidle VW Passat pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, vlastnostiam vozidla a svojim schopnostiam po prejdení pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k bočnej zrážke s vozidlom Renault Megane,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Bližšie okolnosti nehody bude teraz vyšetrovať polícia, posádka protiidúceho vozidla utrpela ľahšie zranenia. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie, polícia apeluje na mladých vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a zručnosti.

„Pri dopravnej nehode na mieste vyhasol život mladého len 18 ročného vodiča a jeho troch spolujazdcov vo veku 15 až 16 rokov. Vo vozidle Renault Megane utrpeli predbežene ľahké zranenia vodička a jej spolujazdec. Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu usmrtenia. Okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,“ dodala Balogová.

 Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

268 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
20:41
Rajecká cesta
Prekážka na ceste
16:59
Strečno
Jama na ceste
16:15
Strečno
Policajná hliadka
14:59
Hričovská
Stacionárny radar
14:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina