Dnes najčítanejšie
V zatvorenom Budatínskom parku nasadili cesnak, poslúži na vybudovanie kolektívnej imunity

24 august 2019 - 19:30

38-ročný vodič vošiel do križovatky na Košickej na červenú, auto sa po zrážke prevrátilo na strechu

V piatok 23. augusta došlo v Žiline na frekventovanej križovatke ulíc Košická, Nemocničná a Na Horevaží k dopravnej nehode, pri ktorej sa prevrátilo osobné auto na strechu. K nehode malo dôjsť po tom, čo vodič vozidla Hyundai, prichádzajúci smerom od Predmestskej ulice, vošiel do križovatky na červenú. Tam sa následne zrazil s vozidlom Honda, ktoré vchádzalo do križovatky na zelenú.

„Naskočil zelený signál a ja som sa rozbehol. Auto, ktoré prichádzalo z centra a išlo smer Martin, som nemal šancu vidieť, pretože úplne v ľavom pruhu môjho smeru stálo iné auto a to mi zatienilo výhľad. Nemal som už ako reagovať, jedine čo som ako tak stihol aj to nie úplne úspešne bolo, že som prudko skočil na brzdy, ale už bolo neskoro. V aute sa viezla aj moja mladšia sestra a jej spolužiačka zo školy,“ opísal Marián, ktorý šoféroval vozidlo Honda.

Pri nehode sa zranilo viacero osôb, na miesto boli vyslané tri posádky záchrannej zdravotnej služby, hasiči a viaceré hliadky polície. Počas odstraňovania následkov nehody bola doprava riadená príslušníkmi policajného zboru, ktorí autá odkláňali na voľné smery. 

„Nehoda si vyžiadala tri zranené osoby, jednu ženu a dvoch mužov. Utrpeli najmä poranenia hlavy a hrudníka, záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice. Počas prevozu boli pri vedomí,“ uviedla Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby.

„Podľa doposiaľ zistených informácií mal 38-ročný vodič jazdiaci na vozidle Hyundai smerom z ulice Predmestská na Košickú nerešpektovať červené signalizačné znamenie a vojsť do križovatky, kde následne došlo k zrážke s vozidlom Honda. U oboch vodičov bola vykonaná dychová skúška na alkohol s negatívnym výsledkom,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania polície v Žiline.

Galéria: 10 fotiek

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

98 zdieľaní

Dopravný servis
Závodie
Práca na ceste
10:55
Jozefa Miloslava Hurbana
Prekážka na ceste
09:55
Strečno
Jama na ceste
08:38
Stráža
Práca na ceste
08:30
Priemyselná
Jama na ceste
06:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina