Dnes najčítanejšie
Neznámy páchateľ podpálil kontajnery na viacerých miestach na Solinkách, poškodil šesť áut

22 august 2019 - 09:49

V Lesoparku Chrasť začnú od budúceho týždňa odstraňovať poškodené stromy, spolu pôjde o 115 kusov

Foto: V Lesoparku Chrasť začnú od budúceho týždňa odstraňovať poškodené stromy, spolu pôjde o 115 kusov
Foto: ilustračné

Mesto Žilina upozorňuje všetkých návštevníkov Lesoparku Chrasť na to, že od budúceho týždňa sa začne s výrubom približne 115 kusov napadnutých, odumierajúcich a suchých stromov . Tie ničí lykožrút smrekový, dreviny napadnuté týmto škodcom odhalili pracovníci správy Lesoparku Chrasť počas svojich pravidelných obhliadok v mesiacoch jún a júl. 

Stromy sa budú vyrezávať v lokalite pri záhradkárskej osade Zaparové pri Solinkách, pri tenisových kurtoch na ulici Karpatská  a v časti „Vyhliadka“.

Mesto Žilina ako vlastník lesoparku je povinný hospodáriť tak, aby boli dodržané princípe ochrany lesa, čo znamená aj spracovávať kalamitu za účelom zamedzenia rozširovania škodlivých činiteľov. Chradnúce a uschýnajúce stromy sú navyše náchylné na vyvrátenie alebo zlomenie a sú preto nebezpečné pre návštevníkov lesoparku.

Súhlas na ťažbu vystavil odborný lesný hospodár mesta, ktorý je oprávnený výrub nariadiť a schváliť. Výrub potrvá do konca septembra. Plochy následne budú  vyčistené  od drevných zvyškov a vysadí sa primerané množstvo sadeníc, čím sa zabezpečí obnova lesa do budúcnosti. Mesto žiada návštevníkov o zvýšenú pozornosť a opatrnosť v prípade vykonávania ťažby dreva. Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

132 zdieľaní
Zdroj: Mesto Žilina

Dopravný servis
Košická
Policajná hliadka
23:27
Veľká Okružná
Policajná hliadka
20:56
Estakáda
Prekážka na ceste
18:43
Hričovská
Jama na ceste
18:29
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina