Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

20 august 2019 - 12:10

V súvislosti s nehodou motocyklistu obvinila polícia 24-ročného muža z Číny z prečinu usmrtenia

Foto: V súvislosti s nehodou motocyklistu obvinila polícia 24-ročného muža z Číny z prečinu usmrtenia
Foto: čitateľ Daniel P.
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V pondelok sme informovali o dopravnej nehode motocyklistu a osobného auta, ktorá sa stala v nedeľu 18. augusta 2019 vo večerných hodinách v Žiline. Krátko po nešťastnej udalosti vyhasol život mladého 27-ročného vodiča motorky. Polícia v súvislosti s udalosťou obvinila z prečinu usmrtenia 24-ročného muža z Číny.

„24-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo VW Golf v smere od Ulice Kvačalovej smerom k Ulici Závodská cesta, pričom pri firme VEREX s vozidlom odbočoval vľavo, na miesto ležiace mimo cesty. V čase vykonávania manévru odbočovania mal byť predchádzaný 27-ročným motocyklistom, ktorý viedol motocykel Yamaha FZ6 v tom istom smere jazdy v ľavom jazdnom pruhu,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Motocyklista na odbočujúce vozidlo reagoval brzdením, pričom s motocyklom spadol na ľavý bok a narazil do ľavej zadnej bočnej časti odbočujúceho vozidla VW Golf. Vodič motocykla bol po nehode aj počas prevozu do nemocnice pri vedomí, vážnym zraneniam podľahol v nemocnici.

„Pri dopravnej nehode utrpel motocyklista ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline,“ dodala hovorkyňa.

„Posádka RLP2 Žilina bola včera v noci vyslaná na zásah ku zranenému motocyklistovi v Žiline na Priemyselnej ulici. Pacient bol odovzdaný do nemocnice s predpokladaným ťažkým poranením vnútrobrušných a vnútrohrudných orgánov v počiatočnom šokovom stave, tlakovo bol však stabilizovaný, bol pri vedomí a dýchal spontánne,“ uviedla Katarína Načiniaková zo skupiny Falck.

Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Rudinka
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia