Dnes najčítanejšie
Ministerstvo zdravotníctva dnes oznámilo 22 nových prípadov ochorenia COVID-19

15 august 2019 - 12:12

Sucho a nová dlažba vysušili smreky na parkovisku pri Kauflande, spoločnosť sa ich pokúsi zachrániť

Foto: Sucho a nová dlažba vysušili smreky na parkovisku pri Kauflande, spoločnosť sa ich pokúsi zachrániť
Foto: čitateľka

Množstvo teplých dní s vysokými teplotami neprospievajú ani zeleni, príkladom sú aj smreky na parkovisku pri Kauflande na ulici Vysokoškolákov. Tie aj vplyvom počasia vyschli. Na situáciu nás upozornila čitateľka, nedostatok vlahy a okolitá dlažba spôsobila ich vysušenie do štádia, ktoré vidíte na fotografii. 

Príčinou vysušenia je, okrem tepla, práve aj položená dlažba a plytký koreňový systém smrekov. Kaufland podľa slov hovorkyne Lucie Langovej o probléme vie a bude ho riešiť:

„Spoločnosť Kaufland sa pravidelne stará o zeleň ležiacu pri jej predajniach. Hlavne z dôvodu veľmi suchému počasiu žiaľ nastala táto situácia, ktorá nás veľmi mrzí. Vyschnutie stromov okrem počasia však zapríčinilo aj vybudovanie parkovacích miest v ich okolí, keďže smrek má plytký koreňový systém a rozpálená zámková dlažba na parkovisku ho úplne vysušila.“ 

Stromy buď zachránia alebo nahradia

Ak by sa stromy nepodarilo zachrániť, bude obchodná sieť žiadať o povolenie na výsadbu nových: „Dané stromy sa pokúsime ešte zachrániť a v prípade, ak to už nebude možné, požiadame o povolenie na vysadenie nových stromčekov,“ dodala Langová.

Rozšírené parkovisko otvoril Kaufland len prednedávnom, neskôr bol zavedený systém parkovania, ktorý umožňuje bezplatne parkovať len dve hodiny. V praxi totiž dochádzalo k tomu, že parkovisko využívali aj ľudia ako záchytné s tým, že miesta blokovali počas celého dňa.

Pacienti polikliniky ŽILPO majú možnosť predĺžiť dobu bezplatného parkovania až na štyri hodiny. Spoločnosť nateraz neuvažuje ani o predĺžení dvojhodinového limitu, počet tých, ktorí prekročia bezplatný čas, nemeria:

„Podiel zákazníkov využívajúcich parkovisko v bezplatnej lehote nevyhodnocujeme a momentálne neuvažujeme o zmene fungovania parkoviska,“ uzavrela hovorkyňa spoločnosti Kaufland. 


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

56 zdieľaní

Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
13:37
Rudinka
Stacionárny radar
13:09
Estakáda
Jama na ceste
09:55
Strečno
Zver pri ceste
09:53
Strečno
Prekážka na ceste
09:25
Zobraziť aktuálne hlásenia