MsHK Žilina porazila v derby MHC Martin 4:2

Galéria: 43 fotiek

Derby zápas ako sa patrí. Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina po bojovnom výkone zvíťazili nad rivalom z Martina 4:2. Až do konca druhej tretiny bol stav bezgólový, avšak o gól do šatne sa postaral Milan Procházka. Vlci tak začínali tretiu tretinu s náskokom 1:0. Hneď na úvod zvýšil na 2:0 Drevenák, v 46. minúte však hostia znížili na 2:1 gólom Važana a o 5 minút, v 51. minúte dokonca vyrovali.

Hráči MsHK Žilina však za výraznej podpory tribún a ultras dokázali v 54. minúte gólom navrátilca Krajčiho v trestnom strieľaní opäť strhnúť vedenie na svoju stranu. Stav zápasu spečatil do prádznej brány Demel. Za podpory viac ako 500 ultras Žilina a s návštevou viac ako 4000 fanúšikov tak MsHK Žilina vyhrala derby s Martinom a od play-off vlkov delia len tri body.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Góly: 40. Milan Procházka (Dresler), 41. Drevenák (Demel), 54. R. Krajči (z tr. strieľania), 60. Demel (Dresler) - 46. Važan (J. Markovič, Galamboš), 51. Podzinš
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše S. Hudec (Žilina) 5+DKZ za kopnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Junek, Šefčík, 3502 divákov

Zostavy:
Žilina: Cibuľa - Cunik, Milovanovič, S. Hudec, Ďurkech, Dresler, Bajaník, Kokavec, Bobček - Milan Procházka, Jabrocký, M. Uram - Valášek, Demel, Drevenák - R. Krajči, Síkela, Kanko - Káňa, Drábek, Dolinajec
Martin: Dzubina - Smrek, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Dlouhý, Brcko, Lojek, Rusina, Fillo - Važan, Galamboš, J. Markovič - Podzinš, J. Svoboda, Zucker - O. Jokeľ, Fujerík, A. Themár - Jurášek, Dírer, Šugár

Martin Groma, asistent trénera Žilina: ” Bolo to derby ako sa patrí. I keď to nebola vždy kvalita, nechýbalo nasadenie a výborná divácka kulisa. O výsledku rozhodli dva zlomy. Po prvé to bolo, že sa nám podarilo ubrániť päťminútové oslabenie. Potom sme išli do vedenia a Martinu odskočili. Potom nás hostia zaskočili a po nevinných akciách vyrovnali. Chcel by som hráčom poďakovať za posledných desať minút, ktoré zvládli a otočili vývoj skóre v náš prospech. Zaslúžene sme vyhrali a získali tri body.”