Dnes najčítanejšie
FOTO+VIDEO: Historický parný rušeň prvej Rajeckej Anče vyšiel na trať pri 120. výročí

14 august 2019 - 01:13

Mestskí policajti zabránili počas jedného dňa dvom krádežiam, škoda by bola v tisícoch eur

Foto: Mestskí policajti zabránili počas jedného dňa dvom krádežiam, škoda by bola v tisícoch eur
Foto: ilustračné

V sobotu 10. augusta 2019 sa podarilo mestským policajtom prekaziť dve krádeže, ktorými by bola spôsobená nemalá škoda. Najskôr v čase o 20:30 hod. spozorovala hliadka na ulici Baničova (sídlisko Hájik) v tráve 17 ks balenia stavebnej chémie.

„V tráve zistených 17 ks balenia stavebnej chémie, ktoré evidentne pochádzajú z blízkeho staveniska a sú takto pravdepodobne pripravené za účelom krádeže. Plechové nádoby boli prevezené a dočasne umiestnené na útvare MP Žilina,“ uvádza mestská polícia na sociálnej sieti.

Počas najbližšieho pracovného dňa si materiál prevzali zamestnanci stavebnej spoločnosti, ktorí vyčíslili uchránený majetok na sumu vo výške až 1700 €.

V ten istý deň v čase o 23:50 hod. spozoroval operátor mestského kamerového systému na ulici P. O. Hviezdoslava neznámeho muža zo slabšej sociálnej vrstvy. Ten mal pri sebe aktovku s notebookom, preto bola na miesto vyslaná hliadka. 

„Po kontrole hliadkou uvádzal, že nevie komu vec patrí. V čase o 00:30 hod. bol zistený majiteľ aktovky na autobusovej stanici pod vplyvom alkoholu, ktorému bola po preverení potrebných náležitostí aktovka s notebookom vrátená,“ spresňuje mestská polícia.

Oba skutky ďalej objasňuje Mestská polícia v Žiline. Vďaka činnosti príslušníkov sa podarilo v oboch prípadoch uchrániť majetok a zabrániť vzniku finančnej škody.


87 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Košická
Jama na ceste
10:58
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
10:58
Mojšova Lúčka
Kolóna
10:43
Košická
Jama na ceste
10:22
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
09:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina