Dnes najčítanejšie
Dnešnou polnocou začne platiť obmedzenie pohybu, cez sviatky obmedzia aj inštitúcie v Žiline

28 júl 2019 - 15:40

V Budatíne dochádza k častým požiarom, po kontajneroch a plynovej prípojke horela stodola aj autá

V noci z piatka na sobotu 20. júla došlo na ulici Horná v mestskej časti Žilina - Budatín k požiaru stodoly. Na miesto boli privolaní hasiči aj mestská a štátna polícia. O udalosti informovalo Krajské operačné stredisko HaZZ v čase o 01:42 hod., ktoré zároveň vyslalo na zásah 3 vozidlá so siedmimi hasičmi. 

„Pri požiari boli poškodené aj v blízkosti objektu zaparkované automobily značky VW Passat a Mazda 2. Je ťažké povedať, čo bolo príčinou požiaru. Vzhľadom na opakujúce sa prípady, kedy sú úmyselne zakladané požiare v mestskej časti Budatín, toto tiež mohlo byť dielom neznámeho podpaľača,“ uviedol čitateľ Rasťo.

Za posledné mesiace došlo v Budatíne k viacerým požiarom. Ide o opakovane podpálené plastové nádoby na separovaných odpad, oplotenie rodinných domov a tiež o zapálenú plynovú prípojku. Okrem častých zásahov hasičov a polície musí škody znášať nielen Mesto Žilina ale aj majitelia poškodeného majetku. 

„V noci z piatka 19. júla na sobotu 20. júla v mestskej časti Žilina-Budatín došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru stodoly. Následkom požiaru boli poškodené okná na dvoch domoch aj dve zaparkované motorové vozidlá. Poškodením vznikla predbežná škoda prevyšujúca 2 660 eur,“ uviedol žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Okolnosti a príčiny vzniku požiaru sú predmetom intenzívneho vyšetrovania vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Polícia eviduje od marca tohto roka v Budatíne aj požiarom poškodené plastové kontajnery na odpad a taktiež požiarom poškodenú plynovú rozvodovú skriňu.

„Na prípadoch intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom ich objasnenia,“ dodal Radko Moravčík. Obyvatelia mestskej časti dúfajú, že sa polícii podarí páchateľa zadržať čo najskôr.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

56 zdieľaní

Dopravný servis
Rudinka
Kolóna
07:26
Strečno
Policajná hliadka
07:11
Vranie
Kolóna
07:11
Oskerda
Kolóna
07:03
Strečno
Kolóna
07:00
Zobraziť aktuálne hlásenia