Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

18 júl 2019 - 15:06

Na cestu popri Vodnom diele striekajú nové značenie, zastavenie pri krajnici je po novom zakázané

Foto: Na cestu popri Vodnom diele striekajú nové značenie, zastavenie pri krajnici je po novom zakázané
Galéria: 5 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Cesta popri Vodnom diele Žilina prechádza v posledných týždňoch výraznými zmenami. Na trase do obce Mojš pribudli približne 3 kilometre zvodidiel a nové zvislé dopravné značky. Najnovšie sa zhotovuje nové vodorovné dopravné značenie a to na celom úseku cesty popri vodnej nádrži. 

Zvislé dopravné značky zakazujú zastavenie a státie na oboch stranách cesty. Rovnaký význam má aj žltá súvislá čiara, ktorá vyznačuje úsek so zákazom. V minulosti boli mnohí vodiči zvyknutí nechávať si odstavené autá kdekoľvek na trojkilometrovom úseku. Teraz im to nielen že zakazuje vodorovné aj zvislé značenie ale bráni im v tom aj samotné zvodidlo. 

Galéria: 5 fotiek

Toto opatrenie síce spôsobí úbytok parkovacích miest, avšak, nové pribudnú už čoskoro na začiatku aj konci cesty. Prvé nové parkovisko vzniká hneď vedľa skateparku pri hydrouzle a druhé zasa pri konečnej zastávke autobusu mestskej hromadnej dopravy pred obcou Mojš. 

Parkovacie plochy naposledy pribudli pred približne šiestimi rokmi, v súčasnosti však nepostačujú. S rastúcim počtom ľudí navštevujúcich vodné dielo a rôzne športové podujatia je potrebné miesta doplniť. Opatrenia v rámci organizácie dopravy tiež prispejú k zvýšeniu bezpečnosti.

V súvislosti s nedávnym dokončením montáže zvodidiel sa objavili prvé podnety, ktoré súvisia so zatarasením zaužívanej trasy cyklistov. 
Dopravný servis
Hájik
Zver pri ceste
21:14
Oškerda
Prekážka na ceste
21:11
Hričovská
Policajná hliadka
20:45
Strečno
Iné nebezpečenstvo
20:27
Strečno
Jama na ceste
19:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia