18 júl 2019 - 15:06

Na cestu popri Vodnom diele striekajú nové značenie, zastavenie pri krajnici je po novom zakázané

Cesta popri Vodnom diele Žilina prechádza v posledných týždňoch výraznými zmenami. Na trase do obce Mojš pribudli približne 3 kilometre zvodidiel a nové zvislé dopravné značky. Najnovšie sa zhotovuje nové vodorovné dopravné značenie a to na celom úseku cesty popri vodnej nádrži. 

Zvislé dopravné značky zakazujú zastavenie a státie na oboch stranách cesty. Rovnaký význam má aj žltá súvislá čiara, ktorá vyznačuje úsek so zákazom. V minulosti boli mnohí vodiči zvyknutí nechávať si odstavené autá kdekoľvek na trojkilometrovom úseku. Teraz im to nielen že zakazuje vodorovné aj zvislé značenie ale bráni im v tom aj samotné zvodidlo. 

Galéria: 5 fotiek

Toto opatrenie síce spôsobí úbytok parkovacích miest, avšak, nové pribudnú už čoskoro na začiatku aj konci cesty. Prvé nové parkovisko vzniká hneď vedľa skateparku pri hydrouzle a druhé zasa pri konečnej zastávke autobusu mestskej hromadnej dopravy pred obcou Mojš. 

Parkovacie plochy naposledy pribudli pred približne šiestimi rokmi, v súčasnosti však nepostačujú. S rastúcim počtom ľudí navštevujúcich vodné dielo a rôzne športové podujatia je potrebné miesta doplniť. Opatrenia v rámci organizácie dopravy tiež prispejú k zvýšeniu bezpečnosti.

V súvislosti s nedávnym dokončením montáže zvodidiel sa objavili prvé podnety, ktoré súvisia so zatarasením zaužívanej trasy cyklistov. Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


111 zdieľaní

Dopravný servis
Veľká Okružná
Kolóna
00:26
Strečno
Zver pri ceste
21:27
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:14
1. mája
Jama na ceste
17:40
Strečno
Zver pri ceste
17:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.