Dnes najčítanejšie
V obci Lietava spadol pri prácach na dome 38-ročný muž, zasahovali leteckí záchranári

18 júl 2019 - 11:53

Počet narodených detí v nemocnici v Žiline sa zvýšil, za prvý polrok sa ich tu narodilo o sto viac

Foto: Počet narodených detí v nemocnici v Žiline sa zvýšil, za prvý polrok sa ich tu narodilo o sto viac
Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

V žilinskej nemocnici sa za prvý polrok 2019 narodilo už o takmer 100 bábätiek viac ako v rovnakom období minulého roka. Dôvodom nárastu môže byť podľa nemocnice i zvýšený záujem mamičiek vďaka rekonštrukcii pôrodnice, ktorá prešla v poslednom období veľkou modernizáciou. 

„Vlani sa u nás k 30. júnu narodilo 701 detí, tento rok veľmi radi vidíme, že rodičiek pribúda a za prvých šesť mesiacov u nás prišlo na svet už 794 novorodencov,“ informoval primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Martin Sudek s tým, že prevahu si naďalej udržiavajú chlapci, zatiaľ v počte 413 chlapcov a 381 dievčat.

Najviac narodených detí v januári a apríli

Z celkového počtu bábätiek si maminky odniesli domov 11 párov dvojičiek. Najväčší „baby boom“ zažila žilinská pôrodnica hneď na začiatku roka, v januári sa tu narodilo 150 detí, takmer rovnako - 148 novorodencov - zase prišlo na svet v apríli.

„Teší nás, že mamičky dôverujú našej pôrodnici a novorodeneckému oddeleniu, pretože poskytujeme kvalitnú zdravotnú starostlivosť a okrem toho pracujeme aj na viacerých zlepšeniach, obnove a nových službách, ktorými sa snažíme pobyt u nás maminkám i deťom čo najviac spríjemniť,“ doplnil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Mamičky dôverujú pôrodnici v Žiline a počet narodených detí neustále rastie. Zdroj: FNsP Žilina

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva sa môže podľa neho okrem modernej pôrodnice pochváliť taktiež zrekonštruovaným druhým a štvrtým poschodím vrátane sociálnych zariadení. Priamo na izbách pribudli nové pojazdné novorodenecké postieľky, efektívny komunikačný systém prostredníctvom takzvaných domácich telefónov či bezplatná WiFi na celom oddelení.

Každú stredu sa môžu pacientky objednať na relaxačnú masáž, kedykoľvek navštíviť unikátnu dojčenskú miestnosť novorodeneckého oddelenia a v prípade záujmu využiť služby nadštandardných izieb na treťom a po novom aj na druhom a štvrtom poschodí.

Na oddelení menia výťahy a pripravujú modernizáciu príjmovej ambulancie

Dôraz nemocnica dlhodobo kladie i na pozitívnu zmenu v rámci vzťahu zdravotník – pacient, o čom svedčia desiatky poďakovaní a krásnych životných príbehov.

„Maminky sa k nám vracajú pri druhom, ale tiež treťom alebo štvrtom bábätku a dokonca máme „rekordmanku“, ktorá na začiatku letných prázdnin porodila už jej ôsme dieťatko, pričom v našej pôrodnici sme ju privítali po šiestykrát. Dôvera, ktorú nám rodičky týmto vyjadrujú, je pre nás najcennejšia a zaväzuje nás k tomu, aby sme takpovediac nezaspali na vavrínoch a pokračovali v zlepšeniach. Neustále budeme robiť maximum pre poskytovanie čo najlepšej starostlivosti ako pre ženu, tak jej dieťatko,“ dodal primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva M. Sudek.

V pavilóne gynekológie a pôrodníctva momentálne prebiehajú ešte práce na výmene starých výťahov a zároveň sa pripravuje očakávaná kompletná modernizácia príjmovej ambulancie.313 zdieľaní
Zdroj: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
20:24
Strečno
Prekážka na ceste
20:13
Strečno
Kolóna
20:13
Mojšova Lúčka
Kolóna
20:11
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
20:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina