Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na ceste pod Strečnom došlo k dvom dopravným nehodám, tvoria sa kolóny

20 júl 2020 - 09:00

Tip na výlet: V obci Klin na Orave sa nachádza najvyššia socha Ježiša Krista na Slovensku

V Žilinskom kraji leží obec Klin, ktorá sa môže pochváliť niečim, čo sa vo svete len tak nevidí. Na vrchu Grapa, v nadmorskej výške 686 metrov, stojí kópia slávnej brazílskej sochy Ježiša Krista.

Vysoká je presne 9,5 metra, rozpätie jej rúk je 7 metrov a celková hmotnosť 23 ton. Autorom sochy je miestny ľudový rezbár Peter Ganobjak.

Vo svete sa nachádzajú len tri takéto sochy, pričom najznámejšia je nad mestom Rio de Janeiro, druhá v portugalskom Lisabone a tretia práve na Orave. Obec je od Žiliny vzdialená približne 100 kilometrov, výlet je preto vhodné absolvovať autom, autobusom či vlakom.

V minulom roku premával počas letných prázdnin zadarmo každú sobotu ORAVSKÝ EXPRES, vlak zo Žiliny do Oravského Podzámku. Tento rok Žilinská župa o spustení vlakového spojenia zatiaľ neinformovala.

V prípade pekného počasia je z vrchu Grapa krásny výhľad na celú obec Klin a Oravskú priehradu. V diaľke je možné pozorovať aj ďalšie okolité obce či okresné mesto Námestovo. V ideálnych podmienkach sa dá dovidieť až do poľského Zakopaného na vrch Giewont.


GPS súradnice:
N: +49° 27’ 12.07”
E: +19° 28’ 59.44”





3390 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
17:45
Strečno
Kolóna
17:37
Strečno
Kolóna
17:24
Strečno
Iné nebezpečenstvo
17:12
Strečno
Kolóna
17:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia