Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

15 júl 2019 - 15:24

Najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby Falck neplánuje zostať na Slovensku

Po uplynutí aktuálne platných licencií počas budúceho roka sa spoločnosť neprihlási do výberového konania, pre TASR to potvrdila hovorkyňa spoločnosti Katarína Načiniaková. Na Slovensku má Falck 107 staníc Záchrannej zdravotnej služby (ZZS), z toho 27 staníc rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a 80 staníc rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

Presne pred týždňom pritom vyšlo v Obchodnom vesníku oznámenie Protimonopolného úradu Slovenskej republiky o začatí správneho konania vo veci koncentrácie podnikateľov Falck SK, a.s., a Falck Emergency, a.s. Z oznámenia vyplýva, že Falck SK, a.s., (člen skupiny Falck), má prebrať úplnú kontrolu nad spoločnosťou Falck Emergency, a.s. a získať tak aj podiel od KPR Health Invest, a.s.

Podľa vyjadrenia pre médiá je dôvodom rizikový profil nášho trhu: „Globálnou stratégiou nadnárodnej spoločnosti Falck je posilniť svoju obchodnú činnosť a usilovať sa o úplné vlastníctvo všetkých lokálnych subjektov a umožniť tak kontrolu nad riadiacimi procesmi, zabezpečiť čo najvyššiu mieru kvality poskytovaných služieb, vysokú úroveň transparentnosti a súlad so všetkými pravidlami, čo nám umožní pracovať pod jednou spoločnou značkou,“ hovorí Jakob Bomholt, výkonný viceprezident skupiny Falck pre divíziu ZZS.

Spoločnosť zároveň deklaruje, že súčasné zmluvné záväzky bude plniť zodpovedne aj naďalej až do ukončenia platnosti prebiehajúcich licencií.

„Zároveň vyvinieme maximálne úsilie a súčinnosť k tomu, aby mohol byť prechod zamestnancov na budúcich poskytovateľov čo najviac plynulý,“ dodal Ivo Krpelan, generálny riaditeľ Falck pre Strednú a Východnú Európu.

Činnosť ostatných prevádzok na Slovensku, ktorými sú polikliniky, dopravná zdravotná služba a priemyselná požiarna ochrana, nebude rozhodnutím ovplyvnená. ZZS Falck Záchranná a.s. má v Žiline 2 stanice rýchlej lekárskej pomoci a 2 stanice rýchlej zdravotnej pomoci.


126 zdieľaní

Dopravný servis
Porúbka
Kolóna
10:29
Rudinka
Kolóna
10:23
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
10:22
Začiatok Budatína
Policajná hliadka
10:15
Belá
Stacionárny radar
10:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia