Dnes najčítanejšie
Neznámy páchateľ podpálil kontajnery na viacerých miestach na Solinkách, poškodil šesť áut

08 júl 2019 - 15:19

Signálny plán svetelnej križovatky pri Tescu upravujú tento týždeň, kolóny by sa mali zmierniť

Vo februári tohto roka bola na križovatke ulice Košická s účelovými komunikáciami do SAD Žilina a hypermarketu Tesco realizovaná výmena cestnej svetelnej signalizácie. Práce súviseli s projektom preferencie vozidiel mestskej hromadnej dopravy v meste.

Po dokončení prác a spustení nových semaforov nás však začali upozorňovať vodiči, ktorí si všimli zmenený signálny plán križovatky. Po novom sú niektoré smery púšťané rýchlejšie a doprava je tak plynulejšia, objavila sa ale aj negatívna zmena. Pri jazde smerom od Martina do hypermarketu Tesco je svetelný signál zelenej farby príliš krátky.

V tejto veci sme preto oslovili spoločnosť ALAM s.r.o., ktorá pre mesto Žilina zabezpečuje výkon správy cestnej svetelnej signalizácie križovatiek. Ako sa nám podarilo zistiť, stále nejde o konečný stav a signálny plán sa ešte bude meniť. Doteraz už došlo k určitým zmenám a ďalšie sú v pláne na konci tohto týždňa.

Interval zelenej na semafore umožňujúcom vjazd k hypermarketu by sa tak mal ešte o niečo predĺžiť. Do úvahy pripadá aj možnosť zavedenia zelenej pre chodcov len na stlačenie tlačidla. Ak všetko pôjde podľa plánov, nové nastavenie by vodiči aj chodci mohli zaregistrovať už počas víkendu.

V súčasnosti sa odbočovací pruh v smere z Martina k Tescu prepĺňa pomerne často a stojace vozidlá zasahujú až do nasledujúcej svetelnej križovatky na frekventovanom hlavnom ťahu. Vodiči dúfajú, že sa situáciu podarí zlepšiť.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

80 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
14:55
Oškerda
Kolóna
14:44
Radoľa
Kolóna
14:42
Košická
Kolóna
14:41
Mojšova Lúčka
Kolóna
14:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina