Dnes najčítanejšie
Pri pondelkovom protidrogovom zásahu v Strážove bol zadržaný 36-ročný Andrej zo Žiliny

08 júl 2019 - 08:42

Štyri krajiny, štyri rôzne pohľady: V utorok otvorili výstavu štyroch žilinských fotografov

Foto: Štyri krajiny, štyri rôzne pohľady: V utorok otvorili výstavu štyroch žilinských fotografov

V utorok 2. júla otvorili v Makovického dome v Žiline výstavu štyroch žilinských fotografov, ktorá ponúka návštevníkom štyri rôzne pohľady na krajinu. „Títo štyria fotografi mali tú istú tému, ale každý z nich má svoj vlastný koniec náhľadu na krajinu a prírodu,“ hovorí kurátor výstavy Eduard Hladký.

Pre Mariána Závackého sú v posledných rokoch jeho fotografickej tvorby ústredným motívom kaluže, prostredníctvom ktorých sa príroda javí ako abstraktné dielo.

„Na hladine sa odráža slnko, stromy a mraky. Na čiernobielych fotografiách to potom pôsobí abstraktne,“ vysvetľuje autor fotografií. Bez farieb, ale so silnou emóciou sú fotografie Juraja Reka, ktorého inšpiruje najmä žalostný stav prírody a krajiny. Cítiť z nich smútok nad jej aktuálnym stavom. Tvorba Vladimíra Vidru sa s využitím modernej techniky blíži k tvorbe maliarov - impresionistov.

„Snažím sa o impresionistický obraz, fotoaparát používam skôr na dotvorenie fotografie.“ Miroslav Broz zase využíva možnosti dnešných fotoaparátov pri fotení tmy: „Fascinuje ma, keď prídem na nejaké miesto, kde je úplná tma a na foťáku vidím ako sa svetlom vytvára krajina.“

Autorom projektu 4 krajiny je Martin Tomáška, ktorý je podobne ako vystavujúci fotografi členom žilinského Fotoklubu Obzor pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline. Výstavu, si môžete pozrieť do 25. júla 2019 počas pracovných dní od 8. do 16. hodiny.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.


60 zdieľaní

Dopravný servis
Terchová
Zver pri ceste
22:08
Strečno
Práca na ceste
22:07
Na Horevaží
Prekážka na ceste
21:26
Na Horevaží
Prekážka na ceste
21:00
Strečno
Práca na ceste
20:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia