Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

14 január 2015 - 11:29

Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia strážil vrchného veliteľa spojeneckých síl!

Foto: Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia strážil vrchného veliteľa spojeneckých síl!
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Príslušníci žilinského 5. pluku špeciálneho určenia sa počas návštevy veliteľa spojeneckých síl v Európe generála Phila Breedlovea v Afganistane spolupodieľali na zaisťovaní jeho bezpečnosti. V Afganistane máme momentálne zastúpenie v podobe pôsobenia rotovaného slovenského poradného tímu špeciálnych síl, ktorý sa tam nachádza druhý mesiac. Ako informoval agentúru TASR hovorca 5. pluku špeciálneho určenia Mário Pažický, v Afganistane pôsobí 20 príslušníkov od začiatku januára 2015

Návšteva generála Breedlovea vo výcvikovom stredisku Camp Commando ANASOC znamenala pre príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia možnosť strážiť generála počas jedného z brífingov. Ten sa totiž odohrával v teréne v kopcoch nad základňou a Žilinčanom sa dostalo dôvery zodpovedať za generálovu osobnú bezpečnosť.

Tím slovenských špecialistov v zoskupení SOAT (Special Operations Advisory Team), ako jeden z tímov Poradenskej skupiny Síl pre špeciálne operácie (SOAG - Special Operations Advisory Group), je zaradený k špeciálnym silám Afganských národných bezpečnostných síl. Tu pracuje pod operačným velením Veliteľstva síl pre špeciálne operácie NATO. Základným poslaním novej podpornej misie je pomoc pri rozvoji afganskej armády.

Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
10:26
Strečno
Jama na ceste
10:24
Mojšova Lúčka
Kolóna
10:07
Strečno
Kolóna
09:57
Oškerda
Práca na ceste
09:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia