Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

14 január 2015 - 11:29

Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia strážil vrchného veliteľa spojeneckých síl!

Príslušníci žilinského 5. pluku špeciálneho určenia sa počas návštevy veliteľa spojeneckých síl v Európe generála Phila Breedlovea v Afganistane spolupodieľali na zaisťovaní jeho bezpečnosti. V Afganistane máme momentálne zastúpenie v podobe pôsobenia rotovaného slovenského poradného tímu špeciálnych síl, ktorý sa tam nachádza druhý mesiac. Ako informoval agentúru TASR hovorca 5. pluku špeciálneho určenia Mário Pažický, v Afganistane pôsobí 20 príslušníkov od začiatku januára 2015

Návšteva generála Breedlovea vo výcvikovom stredisku Camp Commando ANASOC znamenala pre príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia možnosť strážiť generála počas jedného z brífingov. Ten sa totiž odohrával v teréne v kopcoch nad základňou a Žilinčanom sa dostalo dôvery zodpovedať za generálovu osobnú bezpečnosť.

Tím slovenských špecialistov v zoskupení SOAT (Special Operations Advisory Team), ako jeden z tímov Poradenskej skupiny Síl pre špeciálne operácie (SOAG - Special Operations Advisory Group), je zaradený k špeciálnym silám Afganských národných bezpečnostných síl. Tu pracuje pod operačným velením Veliteľstva síl pre špeciálne operácie NATO. Základným poslaním novej podpornej misie je pomoc pri rozvoji afganskej armády.

Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Kolóna
08:14
Bytčica, Dlhá
Kolóna
08:12
Cesta II/583B
Kolóna
08:10
Závodská cesta
Kolóna
08:00
Závodie
Kolóna
07:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia