Dnes najčítanejšie
Žilinský eXtreme park otvára svoje brány 4. júna. Aké novinky vás čakajú?

28 jún 2019 - 14:36

Počas letných prázdnin bude zadarmo premávať ORAVSKÝ EXPRES, vlak zo Žiliny do Oravského Podzámku

Žilinský turistický kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko spúšťa počas letných prázdnin špeciálny turistický vlak ORAVSKÝ EXPRES. V júli a v auguste bude každú sobotu zadarmo premávať na trase Žilina - Oravský Podzámok a späť.

Vlak premávajúci zo železničnej stanice v Žiline dopraví turistov bez prestupov za krásami Horného Považia, Turca a Oravy. Odjazd vlaku zo Žiliny je v ranných hodinách o 8:00 hod. pričom do Oravského Podzámku dorazí o 9:54 hod. Späť do Žiliny sa vracia o 16:30 hod.

Vďaka tejto novinke sa dajú naplánovať celodenné výlety a objavovať zaujímavé zákutia v kraji

Vyberte sa na hrad Strečno či Starhrad, osviežte sa v horúcich dňoch pri Šútovskom vodopáde, objavte drevený artikulárny kostolík v Istebnom, zažite vodný svet v AquaRelax Dolný Kubín alebo navštívte majestátny Oravský hrad. Návštevu hradu môžete spojiť s vyhliadkovou plavbou na pltiach na rieke Orava.

Vlak zastavuje aj v Dolnom Kubíne, kde môžete navštíviť Oravské múzeum v Dolnom Kubíne - Literárnu expozíciu P. O. Hviezdoslava, Čaplovičovu knižnicu alebo Florinov dom. Expozície v Dolnom Kubíne sa nachádzajú približne 30 minút od železničnej stanice.

Posledná zastávka Oravského expresu je v Oravskom Podzámku. K Oravskému hradu sa zo stanice dostanete približne za 15 minút.

Smer Oravský Podzámok:

Smer Žilina:

  • 16:30 - Oravský Podzámok
  • 16:47 - Dolný Kubín
  • 16:58 - Istebné
  • 17:03 - Párnica
  • 17:11 - Kraľovany zastávka
  • 17:34 - Kraľovany
  • 17:39 - Šútovo - Ratkovo
  • 17:43 - Krpeľany
  • 17:48 - Turany
  • 17:53 - Sučany
  • 18:00 - Vrútky
  • 18:09 - Nezb. Lúčka - Strečno
  • 18:20 - Žilina
Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


722 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
23:59
Hričovská
Policajná hliadka
22:30
Svedernik
Kolóna
21:07
Košická
Policajná hliadka
20:59
Svedernik
Policajná hliadka
20:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.