Dnes najčítanejšie
24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz
COVID-19 vývoj situácie v kraji

15 január 2015 - 11:03

Budova starej banky na Legionárskej bola kompletne zrekonštruovaná

Medzi ulicou Jozefa Miloslava Hurbana a Veľkou okružnou sa nachádza Legionárska ulica. Najkrajšou budovou na ulici je bývalá ČSOB postavená v roku 1912 v štýle neoklasicizmu. Bola postavená pre filiálku Rakúsko-uhorskej banky. Po roku 1918 patrila filiálke Národnej banky česko-slovenskej a neskoršie v budove sídlila Československá obchodná banka. Od 20. septembra do 6. októbra 1938 v banke pred agentmi Nemeckej ríše tajne ukrývali korunovačné klenoty českých kráľov.

V posledných rokoch bola budova banky uzavretá. Odkedy v nej ukončila prevádzku ČSOB zostala opustená. V roku 2014 v nej však opäť ožil ruch. Tentokrát pracovný. Budova od januára 2014 prešla kompletnou rekonštrukciou. Dostala nové okná aj fasádu a stavebné úpravy sa vykonávali aj v interiéri. V priestoroch banky bolo zbúraných niekoľko stien a vznikli tak nové, veľké miestnosti. Po roku od začatia prác sa v banke uskutočnili aj prvé podujatia, v ktorých sa pokračuje aj v súčasnosti.

Bývalá banka ČSOB dostala aj nový názov a to Banka Žilina.

Banka Žilina je inšpiratívny priestor pre startupy, podnikateľov, študentov, v ktorom má byť aj coworking, zasadačky a kancelárie. Výnimkou vraj nemajú byť ani podujatia, v ktorých bude Banka pokračovať…Dopravný servis
Strečno
Hmla
07:13
Strečno
Iné nebezpečenstvo
04:14
Varín
Policajná hliadka
22:45
Hlavná, Bytčica
Práca na ceste
22:13
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia