Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 552 nových prípadov koronavírusu, v Žilinskom kraji evidujú takmer sedemdesiat

15 január 2015 - 11:03

Budova starej banky na Legionárskej bola kompletne zrekonštruovaná

Medzi ulicou Jozefa Miloslava Hurbana a Veľkou okružnou sa nachádza Legionárska ulica. Najkrajšou budovou na ulici je bývalá ČSOB postavená v roku 1912 v štýle neoklasicizmu. Bola postavená pre filiálku Rakúsko-uhorskej banky. Po roku 1918 patrila filiálke Národnej banky česko-slovenskej a neskoršie v budove sídlila Československá obchodná banka. Od 20. septembra do 6. októbra 1938 v banke pred agentmi Nemeckej ríše tajne ukrývali korunovačné klenoty českých kráľov.

V posledných rokoch bola budova banky uzavretá. Odkedy v nej ukončila prevádzku ČSOB zostala opustená. V roku 2014 v nej však opäť ožil ruch. Tentokrát pracovný. Budova od januára 2014 prešla kompletnou rekonštrukciou. Dostala nové okná aj fasádu a stavebné úpravy sa vykonávali aj v interiéri. V priestoroch banky bolo zbúraných niekoľko stien a vznikli tak nové, veľké miestnosti. Po roku od začatia prác sa v banke uskutočnili aj prvé podujatia, v ktorých sa pokračuje aj v súčasnosti.

Bývalá banka ČSOB dostala aj nový názov a to Banka Žilina.

Banka Žilina je inšpiratívny priestor pre startupy, podnikateľov, študentov, v ktorom má byť aj coworking, zasadačky a kancelárie. Výnimkou vraj nemajú byť ani podujatia, v ktorých bude Banka pokračovať...

0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
08:42
Lavobrezná
Práca na ceste
08:15
Bytčica
Uzavretá cesta
03:14
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:10
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
01:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia