Dnes najčítanejšie
DM Drogerie markt na Hlinách 6 otvorí pobočku už vo štvrtok 20. júna

13 jún 2019 - 11:33

Mesto Žilina povolí už počas tohto leta prevádzku pojazdných predajní kávy v centre a okolí

Foto: Mesto Žilina povolí už počas tohto leta prevádzku pojazdných predajní kávy v centre a okolí
Foto: Mesto Žilina

Dopriať si osvieženie počas nadchádzajúceho leta bez potreby návštevy cukrárne alebo kaviarne a osviežiť sa espressom, ľadovou kávou, kapučínom alebo limonádou. Takúto možnosť budú môcť využiť Žilinčania a návštevníci mesta počas nasledujúcich mesiacov. Žilinská radnica totiž plánuje spustiť v meste pilotný projekt predaja kávy a nealko nápojov z pojazdných predajní.

V praxi to znamená, že vo vytipovaných lokalitách, prevažne v centre mesta by mohli obyvatelia a návštevníci mesta počas leta stretnúť predajcov, ktorí budú ponúkať občerstvenie priamo z pojazdných predajných stánkov. Samospráva v súčasnosti vytipovala 5 lokalít, v ktorých by mohla takáto forma predaja občerstvenia pre obyvateľov fungovať.

Pojazdné stánky budú na Mariánskom námestí, Námestí Andreja Hlinku, v Parku Ľudovíta Štúra, na Bulvári a na ulici Na bráne. Záujemcovia, ktorí prejavili záujem o prevádzkovanie takejto služby, si aktuálne vybavujú potrebné povolenia, aby mohli svoje prevádzky spustiť už v priebehu júna. 

„Aktuálne dolaďujeme posledné kroky, ktoré následne umožnia zaviesť do praxe tento spôsob predaja. Verím, že Žilinčania, ale aj návštevníci nášho mesta túto novinku privítajú,“ priblížil žilinský primátor Peter Fiabáne.

Doplnil, že bližšie informácie o tom, kde sa tieto vytipované miesta nachádzajú a aké náležitosti je potrebné doložiť k žiadosti, získajú prípadní záujemcovia na Mestskom úrade v Žiline. 0 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Terchová
Kolóna
12:45
Strečno
Iné nebezpečenstvo
12:44
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
12:42
Strečno
Kolóna
12:39
Košická
Policajná hliadka
12:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina